آب و هوای آنتالیا در زمستان

آب و هوای آنتالیا در زمستان

آنتالیا از محبوب ترین مقاصد توریستی در جنوب کشور است. این منطقه میان کوه های توروس و دریای مدیرتانه است و با توجه به مشرف بودن به سمت دریا ، آب وهوای خاص خود را دارد.
پاک ترین سواحل ترکیه را در حالی در طول تور آنتالیا مشاهده خواهید کرد، که در طول سال فقط دو فصل از نظرآب و هوایی بر این منطقه حاکم است: تابستان و زمستان
با توجه به تابش نور آفتاب در تمامی روزهای سال ، درمای هوا محدود تر است و بنابراین آنتالیا منطقه ای دوفصلی است. منطقه ای که یا تابستان طولانی و گرم دارد ، یا زمستان سرد و کوتاه. در ادامه با این فصول بیشتر آشنا خواهید شد.

آب و هوای آنتالیا در زمستان


زمستان
زمستان این منطقه بسیار کوتاه است و تنها ماه های دسامبر ، ژانویه ، فوریه و مارس را شامل میشود. بنابراین طول دوره سرما در آنتالیا کوتاه تر از آن است که برای انتخاب تور آنتالیا مناسب ، خیلی درگیر آب وهوا درجه حرارت باشیم.
در این دوره ، سردترین روزهای سال با کاهش دمای قابل توجهی حتی تا 5 درجه سانی گراد میبینید. بنابراین علاوه بر این که باید از سفر های دریایی و ورزش های آبی صرف نظر کنید، نیاز است لباس گرم زیادی همراه داشته باشید.
دسامبر مرطوب ترین ماه سال در تور آنتالیا است و بارش های حتی تا 120 میلی متر می رسد. خوش بختانه با وجود این سرما ، بعد از بارش ها و افت دمای قابل توجه ، می توانید نور مستقیم آفتاب را مخصوصا در کرانه دریا و حوالی سواحل شاهد باشید و این روند حتی در سردترین روزهای سال برقرار است. دسامبر و ژانویه در طول روز و حتی در زمستان ححدود 10 ساعت در روز آفتابی هستند؛ در فوریه و مارچ دمای هوا افزایش می یابد و تفریحات آبی از سر گرفته میشود.