آب و هوای آنکارا

آب و هوای آنکارا

آنکارا برخلاف آنتالیا یک شهر چهار فصل است و آب و هوای مرطوبی دارد واز نظر تشابه آب وهوایی آن را نزدیک ترین منطقه به استانبول می دانند.
آب وهوای آنکارا در فصل های مختلف متفاوت است و با توجه به آب وهوای مدیترانه ای حاکم بر تمامی مناطق کشور ،  کوتاه ترین فصل سال ، زمستان است.
روزهای تابستانی آنکارا نسبت به سایر فصل ها جذاب تر است و در تور آنکارا می توان بیشترین استفاده از را از جاذبه های گردشگری آنکارا ، در فصل تابستان برد.برای آشنایی کامل با آب و هوای این منطقه از سفر به تور ترکیه ، با ما همراه باشید.

دو فصل آب و هوای آنکارا

 

دمای هوا در تابستان
در تابستان هوا گرم و خشک است. سواحل قاره ای در این منطقه سبب جذب توریست های زیادی شده است و گردشگران بیشتر ترجیح می دهند در روزهای گرم سال که دمای هوا گاهی تا 40 درجه سانتی گراد بالای صفر می رسد ، تور آنکارا را انتخاب کنند.
گرم ترین ماه های سال در این منطقه ، جولای و آگوست است. کمترین بارش های سال را نیز در ماه آگوست میبینیم ؛ بنابراین اگر تمایل دارید سفری بارانی داشته باشید و از آب هوای بهتری استفاده کنید ، سفر در پاییز و زمستان را به شما توصیه می کنیم.
زمستان
زمستان آنکارا سرد و بارانی است. شاید برخی آنکارا را در مجموع منطقه ای سرد و کوهستانی معرفی کنند، اما با توجه به اقلیم کلی آناتولی ، نمی توان به صورت قطعی این منطقه را سرد معرفی کرد.
در زمستان و مخصوصا در ماه ژانویه ، دمای هوا تا زیر صفر می رسد و بارش ها تشدید می یابند. بنابراین اواخر زمستان انتخاب بهتری برای سفر با تور آنکارا و بازدید از مناطق طبیعی ترکیه می باشد. اگر چه دمای هوا در روز پایین است ، اما نظیر شب های تابستان ، دمای هوا به شدت افت می کند و سردتر میشود؛ بنابراین لباس گرم همراه خود داشته باشید.