آب و هوای ارمنستان

آب و هوای ارمنستان

بیشتر توریست ها در تور ارمنستان سفر به ایروان، پایتخت این کشور را انتخاب می کنند. ایروان میانگینی از آب وهوای کل منطقه را در بردارد. این شهر واقع در بخش شرقی ارمنستان، در بخش شمال شرقی آرارات با  آب و هوایی نسبتا خشک، تابستان آفتابی و کوتاه و زمستان سرد و طولانی می باشد. آگاهی از آب وهوای غالب ارمنستان و شهر ایروان  برای سفر با تور به این کشور لازم است.
آب و هوای بهار
آب و هوا در ارمنستان به واسطه 4 فصل این کشور کاملا متفاوت و مجزا است و می توانید شاهد هر 4 نوع آب وهوا در تور ارمنستان باشید. بهار فصل عشق و زیبایی در میان ارمنی ها می باشد و خانم ها در این فصل جشن های زیادی برگزار می کنند. در صورتی که فصل بهار را برای سفر با تور ارمنستان انتخاب می کنید محتاط باشید؛ چرا که آب و هوای بهاری در ارمنستان نظیر ایران تقریبا غیرقابل پیش بینی است.
میانگین دمای هوا در بهار ارمنستان 13 درجه است و این دما با نزدیک شدن به ماه های پایینی فصل افزایش می یابد. کمترین دما در روزهای بهاری که در تور ارمنستان تجربه خواهید کرد 7 درجه سانتی گراد خواهد بود و روزها دمای دل پذیرتری را شاهد خواهید بود.
آب وهوای تابستان
خرداد آغاز فصل گرما در تور ارمنستان است و اگر فصل تابستان را برای سفر با تور انتخاب می کنید، انتظار دمای بالاتر از 30 درجه و حتی تا 42 درجه را نیز داشته باشید! حداکثر دما در ارمنستان در ماه آگوست و جولای ثبت میشود.
آب و هوای زمستان و پاییز
پاییز در تور ارمنستان با توجه به حرارت سپری شده در تابستان کمی مرطوب است. در مهر دمای هوا به 21 درجه سانتی گراد کاهش پیدا می کند و رطوبت نیز تا 62 درجه میرسد.
بهترین زمان برای سفر به ارمنستان
اواخر تابستان و اواسط بهار بهترین زمان برای سفر با تور به این کشور می باشد.