آب و هوای استانبول در بهار و تابستان

آب و هوای استانبول در بهار و تابستان

استانبول یکی از شش شهر بزرگ دنیا است و در ترکیه ، بزرگترین و اولین شهر تفریحی این کشور است. اگر استانبول یکی از مقاصد شما در تور ترکیه است ، مطمئن باشید که آب وهوای مدیترانه ای شرقی و گرم این منطقه در تمام فصول سال ، از دل پذیرترین عناصری است که در طول سفر خود به این شهر ، تجربه خواهید کرد. 
موقعیت جغرافیایی این شهر و استقرار آن در منطقه ی آسیایی آنتولی ، سبب شده است که آب وهوای این شهر ترکیبی از گرمای آسیا و خنکای اروپا را در برخی از ماه های سال داشته باشد.  با توجه به تنوع آب هوایی و جهت سفر مطمئن تر در تور استانبول ، آب و هوا را به صورت 4 فصل  و طی دو مطلب بررسی می کنیم.


آب و هوای استانبول دربهار


بهار از ماه های مارس تا می ادامه دارد . دمای هوا در این ماه ها مناسب است و معتدل ترین درجه حرارت میشود. اگر تور استانبول را در بهار انتخاب می کنید، بهتر است که از اوایل مارس تا اوایل می تور را رزرو کنید. در بهار حدود 7 ساعت آفتاب مستقیم می تابد و اوج  زیبایی غروب و طلوع آفتاب از هفتم ماه می به بعد دیده میشود.


آب و هوای استانبول درتابستان


تابستان استانبول ، مدت زمان میان ماه های ژوئن و سپتامبر می باشد.خشک ترین ماه های سال را حد فاصل این ماه ها می توانید تجربه کنید.
اگر تور استانبول رادر آگوست انتخاب می کنید، باید انتظار هوای خشک و گرم را داشته باشید؛ در ماه جولای رطوبت هوا کمی بیشتر است و هوا قابل تحمل تر میشود.
روزهای تابستانی استانبول بلند و گرم است و بادهای یکنواخت و ملایم می وزد.در کل رطوبت هوا در تابستان کمتر است و سپتامبر و ژوئن برای سفر با  تور ترکیه در این ماه ها بهتر است.