آب و هوای استانبول در پاییز و زمستان

آب و هوای استانبول در پاییز و زمستان

آب و هوای استانبول مخلوطی از اقلیم دریای مدیترانه، نیمه گرمسیری و مرطوب، و اقیانوسی است. برای سفر به تورترکیه  و آشنایی با جاذبه های گردشگری استانبول ، لازم است که به صورت تقریبی با آب  هوای این منطقه ، میزان بارش و درجه حرارت هوا در فصول مختلف آشنا باشید. در ادامه بخش اول از معرفی آب و هوا و یژگی های اقلیمی استانبول ، به بررسی آب و هوای این منطقه در تور استانبول و فصول پاییز و زمستان میپردازیم.

آب و هوای استانبول در پاییز


بدون شک می توان آب و هوای استانبول در فصل پاییز را دل پذیرترین هوای این منطقه دانست. با نزدیک شدن به ماه های زمستان از دمای هوا کاسته میشود و تعادل مناسبی میان رطوبت و درجه حرارت برقرار میشود. ماه نوامبر نسبت به ماه های دیگر کمی سردتر است و دما به پایین تر از 9 درجه سانتی گراد زیر صفر می رسد. بارش های طولانی زیادی در این ماه دیده میشود و  احتمالا مرطوب ترین ماه سال می باشد.
با افزایش ابر و میزان بارش ها، هوا به خصوص در ناحیه های مرتفع مه آلود است و در روزهای پایانی سال تنها 5 ساعت در روز آفتابی است و باقی ساعات هوا سرد و ابری می باشد. اگر علاقمند به تجربه سفری بارانی در تور استانبول هستید، فصل پاییز بهترین زمان برای سفر به این منطقه است.


آب و هوای استانبول در زمستان


سردترین و گاهی مرطوب ترین ماه های سال را در تور استانبول و در فصل زمستان تجربه کنید. دمای تقریبی هوا در ماه های ژانویه و فوریه در حدود 6 درجه سانتی گراد است و بهترین زمان برای اسکی در پیست های بزرگ استانبول و در هوای مه آلود فراهم میشود.
با افزایش بارش ها برخی از روزها کاملا مه آلود میشود و شاید بهتر باشد که اواسط زمستان را برای تور ترکیه انتخاب نکنید، مگر آن ها بخواهید سفری طولانی را در این منطقه داشته باشید.