آب و هوای بدروم در بهار و تابستان

آب و هوای بدروم در بهار و تابستان

به جز فصل پاییز و زمستان که تقریبا هوای بهاری و مناسبی برای بازدیدکنندگان از بدروم فراهم میشود، فصل های بهار و تابستان با توجه به تعطیلات گسترده تر جهت رزرو تور بدروم ، اهمیت بیشتری دارند.

دمای هوا ، میزان بارش ها و انتخاب پوشش مناسب با توجه به آب و هوای منطقه در زمان های خاص ، مسائلی است که قبل از سفر با تور ترکیه  باید به آن ها توجه کنید. در ادامه با  آب وهوای بدروم درفصل های بهار و تابستان آشنا می شوید.

آب و هوای بدروم در بهار

بهار دل پذیر ترین آب و هوا را دارد. در بدروم دمای هوا در این فصل میان 13 تا 21 درجه سانتی گراد بالای صفر متغیر است. ماه مارس و می ، اوج تعادل را میان درجه حرارت و رطوبت هوا می بینید و بنابراین استفاده از سواحل و ورزش های آبی ، متداول تر است.

دمای هوای 17 درجه سانتی گراد برای شنا و حمام آفتاب در سواحل مناسب است و دماهای بالاتر ممکن است سبب حساسیت های پوستی شود. بنابراین به زمان سفر خود در تور بدروم و به این مناطق دقت داشته باشید. با تعدیل رطوبت هوا در ماه های می و آپریل، پیاده روی و کوه نوردی در ارتفاعات بدروم نیز دل پذیر تر میشود.

آب و هوای بدروم در تابستان

پیک یا اوج سفرها به بدروم ، در تابستان است. دمای هوا به صورت کاملا محسوس و ناگهانی تا 30 درجه افزایش پیدا می کند و همزمان با افزایش دما ، در ماه های آگوست و جولای ، مسافران بیشتری برای تور بدروم به این شهر سفر می کنند. جت اسکی و سایر ورزش های آبی در دمای 25 درجه و در ساعات ابتدایی روز در دریای مدیترانه ، یکی از پرطرفدارترین فعالیت های تفریحی است. بادهای ملایمی که در این منطقه می وزد ، سبب میشود که گرمی هوا کمتر حس شود و لذا در این ماه ها ، توریست های بیشتری به این ناحیه سفر کنند.