آب و هوای بدروم در پاییز و زمستان

آب و هوای بدروم در پاییز و زمستان

بدروم شهری بندری واقع در استان موغله و میان دو استراحتگاه مارماریس و کوش آداسی است. این شهر در حاشیه شبه جزیره بدروم قرار گرفته است که کل خط ساحلی حنوب غرب ترکیه را می پوشاند. با توجه به منطقه و مجاورت آن با دریای اژه ، در کنار آب  وهوای چهار فصل آن ، رطبت دائمی و گرمای مطلوبی حس میشود که همین موضوع عامل جذب گردشگران شده است. در ادامه با هر یک از فصل های بدروم  برای انتخاب زمان مناسب تر تور بدروم ،به صورت مفصل تر آشنا میشوید.


آب و هوای بدروم در پاییز


پاییز در زبان ترکی ، به خوبی بیانگر ویژگی های آب وهوایی بدروم در فصل پاییز است؛ پاییز در زبان ترکی Sonbahar خوانده میشود که به معنای بهار دوم است و همین نام به خوبی وضعیت بدروم را در این موقع از سال بیان می کند. با دقت بیشتر متوجه میشوید که چرا برخی پاییز را بهترین زمان برای انتخاب تور بدروم  می دانند. میانگین دما در این موقع از سال 16 درجه سانتی گراد است و هنوز هم برای فعالیت های تفریحی و آبی مناسب است و اتفاقا دل انگیز تر است. در ماه های اکتبر و نوامبر گرم ترین دمای هوا را در این منطقه حس خواهید کرد و لذا این ماه ها را برای تور ترکیه و برای کسانی که تمایل دارند وقت خود را در سواحل و مقابل آفتاب بگذرانند، پیشنهاد می کنیم.


آب و هوای بدروم در زمستان


مرطوب ترین ماه های این نقطه از ترکیه ، دسامبر و ژانویه است و هر چه قدر که از این ماه ها فاصله میگیریم ، از سرمای هوا نیز کاسته میشود. استقرار این منطقه در حاشیه دریای مدیترانه به این معنا است که سفر در ماه های سرد سال به تور ترکیه و شهر بدروم ، نیاز به حمل و نقل لباس های گرم دارد و دمای هوا در روز حدود 12 درجه سانتی گراد است.