آب و هوای قونیه

آب و هوای قونیه

قونیه ، آرامگاه عارف و شاعر بزرگ ، مولانا ، ترانه سرای فارسی است و همین موضوع در کنار سایر جاذبه های گردشگری قونیه ، سبب شده است که افراد زیادی تور قونیه را برای تعطیلات خود و به خصوص روز مولانا ، انتخاب کنند.
قونیه  آب و هوای دل پذیری دارد و معمولا در تمامی روزهای سال ، بازدیدکنندگانی به صورت معمول به این شهر سفر می کنند. برای این که بهترین زمان را برای تور ترکیه و سفر به قونیه انتخاب کنید،  در ادامه به صورت خلاصه با آب و هوای قونیه آشنا می شوید.
آب و هوای قونیه در تابستان
تابستان در قونیه گرم و خشک است. معمولا در ماه های تابستان یعنی از اوایل جولای تا اواخر سپتامبر ، بارش قابل توجهی در این منطقه دیده نمیشود و مسافران و گردشگران در طول تور ، گرم ترین روزهای سال را تجربه خواهند کرد.
دمای هوا تا 35 درجه سانتی گراد بالای سفر نیز افزایش می یابد و با نزدیک شدن به پاییز ، از گرمای هوا کاسته میشود. بهتر است برای شب های تابستانی سرد در تور قونیه ، لباس گرم نیز به همراه داشته باشید.
آب و هوای قونیه در پاییز
در پاییز بیشترین میزان بارش باران را میبینیم و این بارش ها در فصل زمستان به صورت برف هستند. در فصل پاییز پایین ترین دما در حدود 13 درجه است و بنابراین نباید انتظار سرمای شدیدی را داشت.
آب و هوای قونیه در زمستان
در زمستان دما حداکثر تا 5 درجه سانتی گراد بالای صفر افت می کند و هوا در برخی از ساعات روز کاملا آفتابی است. در زمستان مشابه پاییز ، بارش های زیادی دیده میشود که با بادهای موسمی این منطقه ، کمی هوا را طوفانی می کنند.
آب و هوای قونیه در بهار
تور و سفرهای تفریحی که به صورت برنامه ریزی شده طراحی میشوند، در بهترین روزهای سال یعنی بهار ، بیشترین طرفدار را دارند. تور قونیه در فصل بهار لذت بخش تر است؛ با این که تفاوت فصل های قونیه زیاد نیست،  اما در بهار تعادل دما و رطوبت  در بهترین حالت برقرار میشود.