آب و هوای مالدیو

آب و هوای مالدیو

زمانی که تور مالدیو را برای تعطیلات انتخاب می کنید باید با آب وهوای این کشور در هر فصل سال آشنا باشید و بهترین زمان را برای سفر با تور انتخاب کنید. البته تور مالدیو به صورت کلی تور 4 فصله است و در هر فصل از سال آب و هوای مالدیو برای گذراندن اوقات فراغت افراد مناسب و دل پذیر است.
آب و هوای کلی
آب و هوای مالدیو استوایی است؛ به این معنا که مرطوب است و در برخی از فصول سال با بارش زیاد همراه است. برخی از فصل های سال نیز آب و هوای گرم و خشک دارد. برای بررسی بهتر می توان آب و هوای مالدیو را به دو فصل سرد و گرم تقسیم نمود:
فصل گرم
به صورت کلی مالدیو با بادهای موسمی زیادی در سرتاسر سال همراه است. وزش بادها در این کشور طبیعی است و هوای دریا گاهی طوفانی میشود. از جولای تا آگوست بارش باران تشدید میشود و بادهای موسمی در جانب جنوب غربی مالدیو میوزند. نوامبر تا مارس نیز بادهای موسمی  شمال شرقی را در تور مالدیو تجربه خواهید کرد. در طول ماه های دسامبر تا آوریل آب و هوای مالدیو خشک است. بهترین زمان برای لذت بردن از برترین هتل ها در تور مالدیو با قیمت مناسب تر همین ماه ها می باشند.
فصل سرد
تور مالدیو در فصل زمستان دمای معتدل تری دارد. کریسمس گران ترین و البته بهترین زمان برای سفر با تور مالدیو است و اماکن ساحلی بیشترین ازدحام را خواهند داشت. برخی ماه های می تا نوامبر را با توجه به تعطیلی مدارس برای سفر با تور مالدیو ترجیح می دهند که البته زمان مناسبی نیز می باشد؛ چرا که آسمان ابری و بادهای خنک برای مسافران تجربه جدید و متفاوتی را ایجاد می کنند.
اکتبر و دسامبر پایان آب و هوای خنک در تور مالدیو هستند و رفته رفته گرما و رطوبت آزاردهنده هوا آغاز میشود.