آب و هوای مالزی

آب و هوای مالزی

مالزی آب وهوای گرم و مرطوب دارد و به جهت تعادلی که در این هوا دیده میشود تور مالزی به تور کلاسیک نیز شهرت دارد!
دمای هوا در محدوده دریا در تور مالزی حدود 25 تا 32 درجه متغیر است و در مناطق مرتفع تر این دما کاهش پیدا می کند و خنک تر میشود. در ارتفاعات کشور مالزی و شهرهای کوهستانی دما معتدل و حدود 15 تا 23 درجه سانتی گراد می باشد. سمت سواحل در تور مالزی نیز آب وهوای شرجی و داغی را تجربه خواهید کرد. این بررسی کلی به صورت میانگین برای همه مناطق صدق می کند ؛ اگر قصد دارید حتمابه ناحیه خاصی در تور مالزی سفر کنید آشنایی با آب و هوای مالزی لازم است.
 آب  وهوای مناطق پست و مرتفع
(شامل کوالالامپور، مالاکا و ارتفاعات کامرون)
کوالالامپور و مالاکا هر دو گرم و مرطوب هستند و در طول سال درجه حرارت آن ها از 22 درجه به 32 درجه  تغییر پیدا می کند. به صورت کلی می توان گفت که تور مالزی سفر به مناطق گرمسیری است. در جزایر مالاکا می توانید از نسیم دلنواز در تور لذت ببرید.
بخش های مرتفع تر در تور مالزی حدود 1500 متر بالاتر از سطح دریا قرار گرفته اند و نظیر ارتفاعات کامرون که بازدید زیادی در تور مالزی دارد دمای معتدلی از 15 درجه در شب تا 22 درجه در روز دارند. به صورت کلی این مناطق مراکز اصلی پرورش گل و گیاه در مالزی هستند.
آب و هوای ساحل غربی
( شامل لنکاوی، پنانگ و پانگکور)
در فصول گرم رگبارهای گرمسیری زیادی را در این سواحل در تور مالزی شاهد خواهیم بود؛ اما به صورت معمول و در فصول خنک تر و مثلا نزدیک به پاییز هوا معتدل تر میشود.
آب وهوای سواحل شرقی 
(شامل کوانتان،، جزایر پرهنتیان، ترنگانو و کوتا بهرو)
سواحل این منطقه گرم و آفتابی هستند و نواحی خارج از سواحل آب وهوای خشکی دارند.