آب و هوای کوش آداسی

آب و هوای کوش آداسی

کوش آداسی تفریحگاه معروفی در سواحل ترکیه است که به واسطه دریای اژه از اطراف محدود شده است. کوش آداسی یا جزیره پرنده ، با زمستان های مرطوب و معتدل و تابستان های خشک و گرمی که دارد ، مقصد بسیاری از گردشگران به صورت سالانه است. اگر تور کوش آداسی را برای تعطیلات انتخاب می کنید،  انتخاب بهترین زمان برای سفر به این ناحیه ، لازمه سفر شما می باشد.
در ادامه با آب  و هوای کوش آداسی در چهار فصل  بیشتر آشنا می شوید
در کوش آداسی دو آب  هوای مجزا دیده میشود که در واقع می توان آن را به سرزمینی دو فصل تشبیه نمود تا این که چهار فصل داشته باشد: آب و هوای سرد و زمستانی ، آب  وهوای گرم یا تابستانی. این نوع آب وهوا به هوای اروپا مشابهت دارد و بیشتر مسافران تور نیز کوش آداسی را منطقه ای اروپایی می دانند.
دو فصل دیگر یعنی پاییز و بهار، دمای معتدل و ترکیبی از آب وهوای دو فصل دیگر را دارند. بنابراین در ادامه فصل سرد ، فصل  گرم و فصل دیگری را که اصطلاحا shoulder نامیده میشود را بررسی می کنیم.
فصل گرم در کوش آداسی
دمای هوا در فصل گرم در طول تور کوش آداسی مابین 22 تا 35 درجه سانتی گراد خواهد بود. فصل گرم منطقه از ماه ژوئن تا سپتامبر است. تابستان خشک است و آب وهوا در مناطق ساحلی گاهی شرجی میشود.
آگوست گرم ترین ماه سال است و با سفر در این ماه به تور کوش آداسی ؛ ممکن است  نتوانید از تمام جاذبه های تفریحی لذت ببرید، به علاوه پیک گردشگری منطقه ، ماه های تابستان است.
در جولای و آگوست ، حداقل میزان بارش ها را در تور ترکیه و شهر کوش آداسی میبینید و بنابراین ابتدا و انتهای فصل گرم سال ، برای سفر و انتخاب تور کوش آداسی مناسب تر است.