آداب و رسوم و فرهنگ آلانیا

آداب و رسوم و فرهنگ آلانیا

سواحل زیبای آلانیا و مناطق طبیعی گسترده آن ، این منطقه را به یکی از توریستی ترین بخش ها برای مسافران در تور ترکیه تبدیل کرده است.  در کنار سفر به این منطقه خوش آب و هوا ، آشنایی با آداب و رسوم و فرهنگ این شهر ، به شما کمک می کند که حین بازدید از مناطق گردشگری آلانیا ، با آگاهی بیشتری از دیدنی های این منطقه وسفر در تور آلانیا ، لذت ببرید.
فرهنگ آلانیا
فرهنگ آلانیا ، زیرمجموعه ای از فرهنگ غنی ترکیه است. محل قرار گیری این شهر سبب شده است که به طور سالانه میزبان فستیوال های زیادی در تور آلانیا باشد.  فرهنگ آلانیا ترکیبی از هنر و تجربیات نسل ها است.
پوشش در آلانیا
در آلانیا نحوه پوشش شما کاملا به مکانی که در آن قرار دارید بستگی دارد. با این حال یک سری از قوانین برای حضور در امکان عمومی در تمام کشور وجود دارد که رفت و آمد ها را در تور آلانیا کمی شرقی تر کرده است !
احوال پرسی
در احوال پرسی در آلانیا ، قطعا با مردم دست بدهید و حتی اگر آشنایی نزدیک تری با افراد اطراف خود در تور آلانیا دارید ، آن ها را ببوسید. برای ورود به هر محل ، می توانید از آداب و رسوم ایرانی استفاده کنید و با خیال راحت در ترکیه و مثلا در تور آلانیا ، با مردم رفت و آمد کنید.
اگر چه مردم به سبب نفوذ فرهنگ غربی ، کمی نسبت به گذشته برخورد خود را راحت تر و غیررسمی تر کرده اند ، اما گرمی روابط میان مردم در تور دیده میشود.
قوانین مردمی
در میان مردم ، برخی از قوانین هنوز نیز شکل غربی ندارد و مردم روابط سنتی تری دارند. مثلا اگر با فرد خاصی در تور آلانیا قرار می گذارید ، دیرکرد در آمدن سر زمان معین ، یکی از مسائل معمول در فرهنگ ترکیه است.