اماکن تاریخی در تور قشم

اماکن تاریخی در تور قشم

اماکن تاریخی در تور قشم از جمله جاذبه های گردشگری در جزیره قشم می باشند که بازدیدکنندگان زیادی را هر ساله به قشم می کشانند. شاید بسیاری از گردشگرانی که با تور قشم یا بصورت آزاد به این جزیره سفر می کنند در مورد اماکن تاریخی قشم اطلاعات زیادی نداشته باشند. اگر شما نیز قصد سفر به جزیره زیبای قشم را دارید و می خواهید با جاذبه های گردشگری در تور قشم و به خصوص اماکن تاریخی آن آشنایی بیشتری پیدا کنید، توصیه می کنیم این مطلب کوتاه را تا آخر مطالعه نمایید.

مشهورترین اماکن تاریخی در تور قشم


مقبره تم سنیتی

مقبره تم سنیتی در روستای تم سنیتی جزیره قشم و نزدیکی منطقه توریان قرار دارد که از دوره سلجوقیان به یادگار مانده است. این اثر تاریخی و مقدس که در حال حاضر بیشتر به یک مخروبه شباهت دارد، همچنان دارای جذابیت گردشگری بالایی است و گردشگران زیادی را به این منطقه کشانده است.

چاه های لافت
قدمت چاه های لافت که در مناطق مرکزی قشم قرار گرفته اند، مربوط به دوران هخامنشی می شود. از این چاه ها در گذشته برای استخراج آب های زیرزمینی استفاده می شده که تعداد آنها بر اساس تعداد روز های سال کبیسه می باشد. شایان ذکر است که به این چاه ها، چاه های تل آب یا طلا نیز گفته می شود که البته ربطی به طلا نداشته و دلیل این نام گذاری صرفاً به خاطر تغییر کلمه "تل آب" به "طلا" بوده است.

سد گوران
سد گوران در شمال شهر قشم، در فاصله 80 کیلومتری این شهر و در روستای گوران واقع شده است. این سد را می توان متعلق به دو سلسله هخامنشی(پی سد) و ساسانیان (تاج سد) دانست.

گورستان های تاریخی قشم

از آنجا که قشم دارای قدمت تاریخی چند هزارساله می باشد و اقوام و مذاهب مختلفی در آن سکونت داشته اند، گورستان های تاریخی زیادی را می توان در این جزیره یافت که هر کدام حکایت از یک دین و فرهنگ دارد. بازدید از این گورستان ها در تور قشم خالی از لطف نیست.