بازارها در تور قشم

بازارها در تور قشم

کسانی که به صورت آزاد یا به همراه تور قشم به جزیره قشم سفر کرده اند، حتماً سری هم به بازارهای این جزیره زده اند. بیشتر مشتریان بازارهای خرید قشم که روز به روز در حال افزایش می باشند، مسافران و گردشگران ایرانی هستند که برای گذراندن اوقات فراغت به این جزیره سفر می کنند. در گذشته که گردشگری هنوز در این جزیره رونق زیادی نداشت، بازارها بیشتر حالت سنتی داشتند و محصولاتی که در این بازارها فروخته میشد، بیشتر متشکل از تولیدات محلی و بومی مردم جزیره و همچنین محصولات دریایی همچون مروارید بود. ولی با رونق گرفتن گردشگری در قشم، این بازارها رنگ و بویی جدید به خود گرفتند و در وسعت عظیمی بازارهای بزرگ و جدید با محصولات متنوع وارداتی و داخلی برای پاسخگویی به تقاضای مسافران تأسیس شدند. از دلایل عمده استقبال زیاد گردشگران ایرانی از این بازارها، ارزانی اجناس است. چرا که جزیره قشم منطقه آزاد محسوب می شود و اجناس وارداتی به این جزیره مشمول هزینه گمرک نمی شوند. از بازارهای معروف در تور قشم می توان به بازار ستاره، مرجان، پردیس، خلیج فارس، راه ابریشم، نخل زرین و سیمرغ اشاره کرد.

بازارهای سنتی در تور قشم


با وجود پیدایش بازارهای مدرن برای گردشگران و از بین رفتن بسیاری از بافت های سنتی، باز هم بازارهای سنتی در تور قشم جایگاه ویژه ای دارند و مردم محلی و بومی این جزیره سالانه درآمد خوبی از فروش محصولات شان در بازارهای سنتی عایدشان می شود. بزرگترین و معروف ترین بازار سنتی، بازار قدیم قشم می باشد.
اگر در تور قشم برنامه ای برای بازدید از بازارهای سنتی در نظر گرفته شده، پیشنهاد می کنیم که این فرصت را از دست ندهید، چرا که در کنار قدم زدن و خرید در این بازارها، می توانید با گذشته تاریخی قشم، معماری بناها و نحوه امرار معاش مردم جزیره نیز آشنایی پیدا کنید.