بازار شناور تالینگ چان تور تایلند

بازار شناور تالینگ چان تور تایلند

تنها چند کیلومتر بیرون از تور بانکوک ، اما در عین حال به اندازه ای دور که هنوز تبدیل به یک جاذبه پرازدحام توریستی نشده است، بازار شناور تالینگ چان تور تایلند قرار دارد. این بازار همه آن چیزی را که شما برای سپری کردن یک نیمه روز خوب  لازم دارید بدون اینکه مجبور به رزرو یک تور باشید، در اختیار دارد و همچنین نسبت به بسیاری از بازارهای معروف و بزرگ اصیل تر است. در این بازار شما می توانید همراه با محلی ها بر روی زمین بنشینید و از یک نهار دریایی فوق العاده لذت ببرید، یا با هزینه ای معادل ۱۰۰ بات سوار یک قایق طویل در نزدیکی کانال ها شوید، کمی خرید بچگانه کنید و یک عالمه غذاهای مختلف بچشید.

بررسی بازار شناور تالینگ چان تور تایلند :

بازارهای شناور هم در میان توریست ها و هم در میان مردم تور نوروزی تایلند محبوب هستند. هر جائی که یک بازار شناور آخر هفته باشد، در آنجا غذا هست، و جائی که در آن غذا باشد همیشه جمعیت هست. اما برخی از این بازارها به قدری محبوب هستند که دیگر خیلی واقعی به نظر نمی رسند. آنها مانند بازار شناور دامنوئن سادوک تایلند قدیمی و معروف صرفا تبدیل به یک موقعیت عکاسی شده اند. برخی دیگر از قبیل بازار شناور آمفاوا تور تایلند هنوز واقعی هستند اما به قدری شلوغ و پرازدحام هستند که دیگر لذتبخش نیستند. حتی قدم زدن در کناره رودخانه مانند اینست که در شلوغ ترین ساعت روز در مترو گرفتار شده اید. اما از طرف دیگر می توانید بازارهای شناور خلوت تری را نیز بیابید، اما دادن این لقب به آنها می توانند کمی غیرصادقانه باشد، به این دلیل که شش قایقی که در نزدیکی هم پارک شده اند بیشتر آنها را تبدیل به یک  بازار رودخانه ای می کنند، و همه می دانند که این باعث جذب  بازدیدکنندگان بیشتر نمی شود.

در این میان بازار شناور تالینگ چان قرار دارد که در عین حال که به اندازه کافی قایق دارد که بتوان هنوز لقب بازار شناور را به آن داد، دارای جمعیت مناسبی نیز هست که بتوان از آن لذت برد. این بازار که ۱۲ کیلومتر بیرون از بانکوک واقع شده است، دسترسی به آن آسان است و برای رفتن به آنجا نیازی به رزرو یک تور و یا ساعت ۶ صبح بیدار شدن نیست. اگر وسیله نقلیه شخصی ندارید می توانید از BTS استفاده کنید و در ایستگاه آخر یعنی Wongwian Yai  پیاده شوید و سپس سوار یک تاکسی با هزینه ای معادل ۱۵۰ بات شوید. ورودی بازار با آن سقف پلاستیکی سبزرنگ که بیشتر سایبانی برای گیاهان و ابزار باغبانی محسوب می شود، خیلی تاثیرگذار نیست. اما در پشت آن یک بازار  اصیل با انواع مختلفی شیرینی، میوه و اسنک ها قرار دارد که حتما باید آنها را امتحان کنید. رفتن به آنجا بدون خوردن مانند اینست که نصف لذت سفر را از دست بدهید.

تور تایلند-بازار تالینگ چان

پس از یک پل کوچک، تعدادی قایق چوبی که در کناره رودخانه پهلو گرفته اند، در حال کباب کردن میگوهای بزرگ بر روی باربکیو های کوچک، پخت خرچنگ های آبی، و ماهی های بزرگ هستند و برخی دیگر نیز در حال تهیه Som Tum معروف برای مشتریانی هستند که بر روی میزها و صندلی های کوتاه چوبی نشسته اند. خوردن غذاهایی دریایی در یک بازار شناور یک جاذبه آخر هفته محبوب برای مردم تایلند است و اگر پس از ساعت ۱۱ صبح به آنجا بروید خواهید دید که اغلب رستوران ها پر هستند و تمام میزهایی که در محوطه مرکزی قرار دارند اشغال شده اند. از چند رستوران اول که عبور کنید ازدحام جمعیت کمتر می شود.

اگر نمی خواهید روی زمین غذا بخورید می توانید در نزدیکی پل راه آهن، رستوران هایی را با میز و صندلی های پلاستیکی بیابید. رستوران ها معمولا دارای یک منوی کوچک با توضیحات کامل هستند بنابراین سفارش دادن غذا نمی تواند کار چالش برانگیزی باشد. در بدترین شرایط می توانید با اشاره به بشقاب فردی که مجاورت شما نشسته است، غذا سفارش دهید. ۴ یا ۵ عدد از این میگوهای عظیم بهائی معادل ۲۰۰ بات دارند و فوق العاده خوشمزه هستند. صرف غذا در کنار رودخانه تجربه ای لذتبخش است و حتما باید آن را امتحان کنید. در کمال تعجب خواهید دید که هنگامیکه آشپزها در حال گریل کردن ماهی ها در قایق های کوچک خود هستند، تعداد زیادی گربه ماهی در حال شنا کردن در آب های اطراف کانال هستند. گویا این ماهی ها به خوبی می دانند که خیلی خوشمزه نیستند و از محبوبیت خود در میان توریست هایی که دوست دارند در تمام طول روز به آنها غذا بدهند، آگاهند. گروهی از موزیسین های سنتی تور تایلند برای چند ساعتی در این مکان به نواختن می پردازند و این تجربه را بیش از پیش دلپذیر و تاثیرگذار می کنند.

تور تایلند-بازار تالینگ چان

درست در نزدیکی محوطه صرف غذا، قایق های طویل بیشماری که در کنار هم قرار دارند، رنگ و بوئی محلی به این فضا می افزایند. شما می توانید سوار این قایق ها شوید و در کانال های اطراف یا همانطور که در زبان محلی گفته می شود در کانال ها به گشت و گذار بپردازید. شاید خیلی تاثیرگذار نباشد اما مطمئنا سفر روزانه شما را دلپذیرتر می کند. شما از کنار معابد عبور خواهید کرد و زندگی مردمانی را که در نزدیکی رودخانه زندگی می کنند مشاهده خواهید کرد و بدون شک دو مقر دیده بانی را نیز خواهید دید.

هنگام خروج، سفر کوچک روزانه خود را در قسمت ماساژ پا در فضای باز که زیر درختان واقع شده است،به پایان برسانید. ارزان است (۲۰۰ بات برای یک ساعت) و مکانی فوق العاده برای کمی استراحت است البته اگر مشکلی با ماساژورهای پر حرف که به نظر می رسد در حال غیبت کردن درباره وقایع هفتگی هستند، نداشته باشید. اگر ساعت ۱۰ صبح به آنجا بروید می توانید از گرما و شلوغی اجتناب کنید. حتما پول نقد همراه داشته باشید زیرا در اینجا هیچکس کارت اعتباری قبول نمی کند.

ساعات کاری بازار شناور Talin Chan: شنبه و یکشنبه ۸ صبح الی ۵ بعدازظهر.

چگونه به آنجا بروید: تاکسی آسانترین راه است اما می توانید از BTS استفاده کنید و در ایستگاه Wongwian Yai پیاده شوید و سپس سوار یک تاکسی به مدت ۱۷ دقیقه شوید و یا سوار یک اتوبوس به مدت ۱ ساعت شوید.