بازار شناور خلنگ لات مایوم تور تایلند

بازار شناور خلنگ لات مایوم تور تایلند

کشور تایلند ، کشور چهره های خندان ، میوه های خوشمزه و صد البته سرزمین بازار های شناور است در تعدادی از شهر های تور تایلند این بازار ها وجود دارند و هر کدام جذابیت خاص خود را برای توریست ها دارد . بازار شناور خلنگ لات مایوم تور تایلند یکی از بازار های قدیمی است که اصالت خود را حفظ کرده و بسیاری از بر خلاف برخی از بازار ها که عملا برای توریست ها کاربرد دارد این بازار بیشتر محل خرید محلی ها است .

بازار شناور خلنگ لات مایوم یکی از سه بازار شناوری است که در نزدیکی تور بانکوک واقع شده اند و فاصله ای کمتر از بیست کیلومتر از شهر بانکوک دارد و بوسیله تاکسی از Wongwian Yai   (آخرین ایستگاه BTS در Silom Line)  قابل دسترسی است. بازار شناور خلنگ لات مایوم هیچ شباهتی به بازار بزرگ توریستی بازار شناور دامنوئن سادوک تایلند ،  یا بازار پر ازدحام بازار شناور آمفاوا تور تایلند ندارد، بلکه دارای اصالت یک بازار محلی واقعی است و شما ممکن است تنها خارجی در آن اطراف باشد. می توانید چند ساعتی را در این مکان سپری کنید و سپس به سمت بزرگترین بازار شناور یعنی تالینگ چان روانه شوید که تنها چند کیلومتر با اینجا فاصله دارد.

بازار شناور خلنگ لات مایوم تور تایلند

بررسی بازار شناور خلنگ لات مایوم تور تایلند :

همه بازار های شناور را دوست دارند، هم مردم تور تایلند و هم خارجی ها ، حتما باید ببینید که چگونه آخر هفته ها بومی ها دسته دسته روانه این بازارها می شوند. فرهنگ بازارهای محلی ریشه های عمیقی در سبک زندگی روزمره تایلند دارد و غذا خوردن بیرون از خانه مانند آنچه که در غرب مرسوم است، یک واقعه خاص نیست. بلکه سرگرم کننده، ارزان و خودمانی است و غذاهای تور نوروزی تایلند به قدری متنوع هستند که می توانند به خودی خود یک تم مسافرتی باشند.

درست مانند دو بازار دیگری که در اطراف بانکوک واقع شده اند، تعریف "بازار شناور" کمی اغراق آمیز است، این بازار در حقیقت یک بازار کنار رودخانه ایست. کانال در این مکان بسیار باریک است و تنها چند قایق در کناره های رودخانه و زیر یک پل کوتاه پارک شده اند که در آنها برای مشتریانی که پشت میزهای کوتاه در مجاورت آب نشسته اند، غذا پخته می شود. غذا خوردن همیشه یکی از مهمترین کارها در بازدید از بازارهای شناور است. نشستن بر روی یک سه پایه کوچک چوبی که ارتفاعی کمتر از ۱۰ سانتیمتر دارد و سفارش دادن یک غذای پخته شده در یک قایق کوچک چوبی که درست در مجاورت میز شما لنگر انداخته است، تجربه ای بسیار سرگرم کننده و هیجان انگیز است. خجالتی نباشید و مقداری از غذاهایی که برایتان غریبه هستند را نیز امتحان کنید. اگر نامشان را نمی دانید می توانید تنها به بشقاب نفر کناری خود اشاره کنید: سوپ نودل، Pad Thai، Kanom Jeen (ورمیشل برنج سرد)، یا Hoi Tod (املت صدف) بهائی معادل ۲۰ یا ۳۰ baht برای هر پرس دارند. نوشیدنی ها معمولا توسط فرد دیگری که در آن اطراف قدم می زند فروخته می شوند.

بازار شناور خلنگ لات مایوم تور تایلند

بزرگترین بخش بازار بر روی زمین خشک ساخته شده است و به طرز شگفت آوری سرگرم کننده است. یک بخش آن به بازار مواد غذایی تازه اختصاص داده شده است که اغلب آنها میوه ها و سبزیجات تازه هستند، در حالیکه در بخش دیگر اسنک های رنگارنگ، شیرینی ها و غذاهای پخته شده و آماده فروخته می شوند. می توانید میوه های آشنا و همچنین میوه های گرمسیری شگفت انگیزی در این بازار بیابید: عنبه هندی بزرگ، انبه های بزرگ سبز یا رسیده، chompoo و sapodilla ها، pomelo های خیلی بزرگ شبیه گریپ فروت های زیادی رشد کرده. اگر فکر می کنید که موز و آناناس را می شناسید، بهتر است دوباره امتحان کنید. اگر اولین باریست که به یک منطقه گرمسیری سفر کرده اید مطمئنا شگفت زده خواهید شد، این میوه ها هیچ شباهتی با آنچه در کشور خودتان یا تور های دیگر امتحان کردید ندارند.

بازار شناور خلنگ لات مایوم تور تایلند

کمی که در بازار پیش می روید به محلی می رسید که می توانید لباس، تزئینات خانگی، زیورآلات، اسباب بازی و گل ها و گیاهان شگفت انگیز، دو آیتمی که در بازارهای کنار رودخانه ای بسیار محبوب هستند، را با قیمت هایی ارزان بخرید. اگر فرزند دارید می توانید آنها را به اسب سواری در مزرعه ای که درست پایین جاده واقع شده است، ببرید. آنها می توانند اسب های کوچک دوست داشتنی خود را در مسیر مزرعه به بازار و برعکس سوار شوند، که مطمئنا خاطره ای دلپذیر برای آنها و عکس های فوق العاده ای برای شما خواهد بود.

بازار شناور خلنگ لات مایوم تور تایلند

برای نهایت استفاده از صبح، ممکن است ترکیب دو بازار بازار شناور تالینگ چان و بازار شناور خلنگ لات مایوم که تنها چند کیلومتر با یکدیگر فاصله دارند فکر خوبی باشد. ابتدا با بازار شناور خلنگ لات مایوم شروع کنید به این دلیل که کوچکتر است سپس به بازار شناور تالینگ چان بروید جائیکه در آن می توانید یک قایق طویل با بهائی کم سوار شوید و در خلنگ های اطراف گشت بزنید. هر دوی این بازارها می توانند شما را با سبک زندگی روزمره مردمان رودخانه ای تور تایلند آشنا کنند و همچنین صبحی دلپذیر را به دور از شهر برای شما رقم بزنند. و از همه مهمتر اینکه مجبور نیستید در تور نوروزی خود برای لذت بردن از آنها قبل از طلوع آفتاب از خواب بیدار شوید.

بازار شناور خلنگ لات مایوم تور تایلند

ساعات کاری بازار شناور بازار شناور خلنگ لات مایوم: شنبه، یکشنبه و تعطیلات عمومی از ۹:۳۰ صبح الی ۴:۳۰ بعدازظهر.

چگونه به آنجا بروید: یک تاکسی از ایستگاه Wongwian Yai سوار شوید ... کمی دور است اما باید هزینه ای معادل ۱۵۰ بات داشته باشد.