بازار شناور دامنوئن سادوک تایلند (Damnoen Saduak)

بازار شناور دامنوئن سادوک تایلند (Damnoen Saduak)

بازار شناور دامنوئن سادوک (Damnoen Saduak) محبوب ترین بازار شناور در تور لحظه آخری تایلند است که موقعیت های خوبی برای عکاسی و تهیه غذا دارد و همچنین به شما دانشی جامع از روش زندگی قدیمی ها اعطاء می کند. برای اجتناب از گرما و بازدید از بازار شناور دامنوئن سادوک در سرزنده ترین ساعاتش، ارزش این را دارد که صبح زود از خواب بیدار شوید. اغلب توریست هایی که به تور نوروزی تایلند می آیند دوست دارند از یک بازار شناور بازدید کنند و مسیر بسیاری از آنان عاقبت به اینجا ختم می شود. نگذارید این امر شما را منصرف کند، این یک صبح دل انگیز در خارج از شهر بانکوک تایلند خواهد بود و اگر از مراکز خرید و تجاری تور بانکوک دوری کنید به خوبی می توانید این مکان را درک کنید. این بازار بیش از ۱ ساعت بیرون از بانکوک است و آسانترین راه برای رفتن به آنجا ملحق شدن به یک تور است. البته همین جا باید ذکر کرد ک این بازار های شناور تنها در بانکوک پیدا نمیشوند و در مهم ترین شهرهای تور تایلند فراوانند برای مثال بازار شناور پاتایا یکی از مکان های پر طرفدار پاتایا تایلند است .

اتوبوس حوالی ساعت ۷ صبح بانکوک را ترک می کند. راهنمای پرانرژی و خوش صحبت تور داستان هایی درباره تاریخ کشور تایلند و آب و هوای تایلند برایمان تعریف خواهد کرد و همانطور که با سرعت از ایالت های مختلف عبور می کنیم، به مناطق جالب جاذبه های گردشگری تور تایلند اشاره ای می کند. وقتی از شهر خارج می شویم، آسمان خراش ها به سرعت جای خود را به مزارع نمک و ییلاقات سرسبز می دهند. اولین ایستگاه یک مزرعه ثعلب و تولید نارگیل است. دیدن اینکه چه استفاده های متعددی می توان از نارگیل کرد تا حد زیادی تاثیرگذار است. و یک کارگاه کوچک موفق شده است تمام اجزای یک درخت را وارد تجارت کند. شاخه های جوان جوشیده شده برای تولید شکر زرد، و فشرده شده آنها برای تولید روغن، آباژور و نردبان، و حتی از پوست آنها نیز به عنوان سوخت آتش استفاده می کنند. در کنار این فعالیت های پر سر و صدا (حواستان به زنبورهای تشنه شیرینی باشد)، ثعلب کسل کننده تر به نظر می رسد اما هنوز هم تماشای آنها در مزارع طبیعی شان زیباست به خصوص اگر عادت کرده باشید آن ها را در محفظه های پلاستیکی لب پنجره ببینید.

پس از این توقف کوتاه تنها ۱۰ دقیقه تا اسکله ای که قایق های طویل در آنجا وجود دارند تا ما را به بازار ببرند فاصله داریم. غرش موتور هنگامی که قایق به آرامی در کانال های باریک می خرامد و از خانه های چوبی کوچک که برخی از آنها بیشتر حوض دارند تا چمن، عبور می کند، آرامش و سکوت این منطقه را برهم می زند. راننده قایق سرعتش را کم می کند تا به شما اجازه دهد از مسیرهای آبی پیچ در پیچ لذت ببرید و نگاهی اجمالی به موجوداتی که در رودخانه زندگی می کنند بیندازید. این مسیر تقریبا ۲۰ دقیقه طول می کشد و خیلی خوب است که بتوانید از این سکوت و آرامش قبل از ورود به هیاهوی بازار لذت ببرید. بازار ممکن است در نگاه اول بیش از اندازه شلوغ به نظر برسد. اما بازدیدکنندگان و فروشندگان صدا و رنگ را به این منطقه می آورند.

هنگامی که از قایق خارج می شوید ممکن است خودتان را در میان ازدحامی از فروشندگانی بیابید که همگی محصولی مشابه را به افراد می فروشند ، فیل های اسباب بازی کوچک، پماد ضد درد تایگر بالم و تیشرت ها با نوشته های "من عاشق تایلندم". اصلا جای تعجب نیست که در معروف ترین و بهترین بازار شناور تایلند، هر چه جلوتر می روید نه تنها فروشندگان مواد غذایی خوش چهره تر هستند بلکه چیزهای بسیار خوشمزه تری هم دارند، البته ممکن است کمی تجارتی به نظر برسد ولی حقیقت همینطور است. بر خلاف دیگر بازارهای شناور، محبوبیت بازار شناور دامنوئن سادوک  موجب می شود که بسیاری از فروشندگان میوه، پارو بزنند و قایق های خود را از کانال باریک عبور دهند تا به آنجا بیایند و این بدین معناست که فراهم شدن موقعیت برای گرفتن عکس های خوب برای شما تضمین شده است. غذاهای خوشمزه بسیاری برای چشیدن در غرفه ها موجود هستند از مینی پنکیک های نارگیلی تازه درست شده گرفته تا نودل های قایقی شکل با مایع گوشتی پر ملات. به ما فرصت زیادی برای گشت و گذار در بازار، چشیدن برخی از محصولات محلی، و گرفتن تعداد زیادی عکس داده شد. بازار شناور دامنوئن سادوک به یک دلیل بسیار موجه معروف ترین بازار تایلند است و آن اینست که داشتن تجربه بازار شناور را برای بازدیدکنندگان تضمین می کند حتی اگر این تفکر همیشه هم صحیح به نظر نرسد.