توصیه های سفر به آمریکا، بایدها و نبایدها (بخش دوم )

توصیه های سفر به آمریکا، بایدها و نبایدها (بخش دوم )

مردم تور آمریکا اغلب شاد، سرزنده و خودمانی هستند اما در عین حال مغرور و جاه طلب نیز هستند. اگر چه از نظر مسافران تور آمریکا ، ایالات متحده به عنوان یک کشور باز و آزاد در نظر گرفته می شود و تقریبا ۸۰ درصد از مردم تور آمریکا در حقیقت مهاجرانی هستند که از کشورهای اروپایی به این کشور مهاجرت کرده اند و تقریبا ۵۰ درصد از جمعیت این کشور مسیحی و کاتالولیک هستند. در تور آمریکا متوجه خواهید شد ، ایالات متحده یک کشور چند قومیتی است که دارای قوانین و تابو هایی است که باید به آنها توجه و آنها را رعایت کرد. تابو های بسیاری در تور آمریکا وجود دارند که معمولا درباره آنها صحبت نمی شود. به عنوان مثال باردار بودن کاملا واضح و مشخص یک عروس در روز عروسی یکی از تابوهای مردم تور آمریکا است که درباره آن حرف زده می شود اما به طور آشکارا اعلام نمی شود. در مقاله قبل با نام توصیه های سفر به آمریکا، بایدها و نبایدها (بخش اول) مواردی را ذکر کردیم که نباید در طول تور آمریکا انجام دهید اما  مواردی که در زیر دکر میشوند تنها نکاتی است که بهتر ارتباط برقرار کردن با مردم تور آمریکا و سفری بهتر کمک میکند اما در انتها خودتان هستید که تعیین میکنید چقدر با مردم صمیمی شوید .

تور آمریکا

 

بایدهای تور آمریکا:

  • وقتی برای اولین بار کسی را ملاقات می کنید سلام کنید نیازی به دست دادن نیست اما اگر آنها با شما دست دادن یا شما را در آغوش گرفتند به درستی پاسخ دهید.
  • هنگام دست دادن، دست فرد مقابل را محکم بفشارید و تماس چشمی با او برقرار کنید. مردم تور آمریکا دست دادن بدون نگاه کردن به طرف مقابل را بی ادبانه و مغرورانه تلقی می کنند.
  • قبل از ملاقات با کسی یک وقت تعیین کنید. و هنگامی که می خواهید یک دوست را ملاقات کنید برای او یک هدیه کوچک تهیه کنید.
  • به اعتدال مشروب بنوشید و در مهمانی ها رفتاری ملایم داشته باشید. مست کردن در مهمانی های تور آمریکا موجب تحقیر می شود.
  • از اعداد ۱۳، ۳ و روز جمعه و استفاده از سفال برای تزئین وسایل و یا بسته بندی آنها خودداری کنید چرا که این ها نماد بد شانسی هستند.
  • درباره موضوعات گفتگو فکر کنید. سعی کنید از صحبت کردن درباره موضوعات تابو از قبیل چند همسری، سقط جنین، بچه بازی، زنای با محارم، نژاد، مذهب و خودکشی اجتناب کنید.
  • در فضاهای بسته کلاه، کت و عینک دودی خود را درآورید.
  • به غریبه ها هم سلام کنید. نگاه خود را برگرداندن و وانمود کردن به اینکه آنها را ندیده اید به منزله اهانت تلقی می شود.
  • وقتی وارد رستوران می شوید جلوی در منتظر بمانید تا گارسون شما را به میزتان راهنمایی کند.