توصیه های ضروری در طول اقامت در استانبول

توصیه های ضروری در طول اقامت در استانبول

استانبول یکی از شهرهای بزرگ و پرجمعیت در تور ترکیه می باشد که پرطرفدارترین مقصد در این کشور محسوب میشود. کسانی که تور سایر شهرهای ترکیه را انتخاب می کنند، قطعا یک بار با تور استانبول به این شهر سفر کرده اند. استانبول شهری زیبا است و در هر طرف آن دریا دیده میشود. این شهر محبوب و پرطرفدار مقصد توریست های زیادی از سرتاسر جهان است و به همین دلیل رعایت توصیه های ضروری در طول اقامت در استانبول برای هر فرد ضروری می باشد.
حتما کمی با زبان ترکی آشنا باشید!
یکی از دغدغه های افرادی که به استانبول سفر می کنند، عدم تسلط ساکنان و فروشندگان محلی در تور استانبول به زبان انگلیسی می باشد. در واقع در این شهر بزرگ و با پیشرفت های شایانی که در صنعت توریسم وجود دارد، همچنان مشکلاتی پیرامون زبان برای گردشگران وجود دارد. یادگیری جملات رایج برای خرید کردن، سلام و احوالپرسی، سفارش غذا و...از جمله ضروریات در سفر با تور استانبول می باشد. معمولا در فروشگاه ها این مشکل تشدید میشود. برخی از فروشندگان حساب شما را به دلیل عدم تسلط به سایر زبان ها با ماشین حساب یا با لیره های ترکیه نشان می دهند!
این مشکل شاید تا حدودی  با لیدر و مترجم تور حل شود؛ اما لیدر در همه نقاط و در هر زمان با تک تک مسافران همراه نیست! لذا اهمیت یادگیری عبارات محدود ترکی در سفر با تور استانبول همواره حس میشود.
حتما از حمام ها بازدید کنید
حمام های سنتی ترکی معمولا از طرف بزرگان و آشنایان ترک زبان به مسافران توصیه میشود. اگر در تور ترکیه و در استانبول دوست و اقوام شما را به این حمام ها دعوت می کنند حتما اجابت کنید. برای استفاده از حمام های سنتی در تور استانبول  بهتر است زمان مناسبی از روز را انتخاب کنید.