توصیه های ضروری در طول اقامت در استانبول (بخش دوم)

توصیه های ضروری در طول اقامت در استانبول (بخش دوم)

پول رایجی که باید با خود در تور استانبول حمل کنید، حمل و نقل و رستوران ها و غذاهایی که صرف می کنید بخش دیگری از نکات امنیتی در طول سفر با تور ترکیه می باشد. در تور استانبول باید در ملاقات خود با افراد نیز محتاط باشید. البته ترکیه به سبب وجود گردشگران زیاد مخصوصا در فصول گرم سال کمتر با مشکلات امنیتی رو به رو خواهد شد و اگر مسافران تور به توصیه های ضروری در طول اقامت در استانبول توجه داشته باشند، کمتر با چنین مشکلاتی مواجه خواهند شد.
واحد پول ترکیه
لیره واحد پول کشور ترکیه میباشد و در حال حاضر مبادلات رایج این کشور به استفاده از لیره های جدید که در سال 2006 با انواع قدیمی تعویض شده اند انجام میشود. اگر احیانا لیره های قدیمی در تور استانبول  به همراه دارید می توانید از طریق بانک  مرکزی ترکیه تعویض کنید.
واحد مبادلات ترکیه
اگر هدف شما از سفر با تور ترکیه به این کشور و شهر استانبول مبادلات و تجارت است، بهتر است بدانید که واحد تجارت ترکیه برحسب روابط بین المللی که میان این کشور و سایر کشورهای غربی صورت گرفته است تفاوت پیدا کرده است. دلار و یورو آمریکا بهترین واحد برای مبادلات هستند. برای خرید و حمل و نقل در تور استانبول حتما از پول نقد استفاده کنید. تراول یا چک های مسافراتی این کشور تنها برای تبادل در بانک ها مناسب خواهند بود. دستگاه های ATM مستقر در سراسر شهر که در تور استانبول قرار دارند قابلیت دریافت و جه از طریق عابربانک ها، یورو کارت ها ، ویزاکارت و مسترکارت را برای توریست ها فراهم کرده اند.
پاوربانک به همراه خود داشته باشید
ورودی دوشاخه ها یا پریز کشورهای غربی با دو پورت دوار مخصوص وسایل الکتریکی این کشورها سازگاری دارند و در تور استانبول نیز همین  وضعیت برقرار است. بنابراین بد نیست که شارژر های سازگار ترکیه را تهیه کنید یا این که کابل مربوطه را به پاورپانک متصل کنید تا از به کارگیری الکتریسیته در این مکان ها بی نیاز شوید.