توصیه های ضروی در طول اقامت در ترکیه (1)

توصیه های ضروی در طول اقامت در ترکیه (1)

در طول اقامت در ترکیه و با تور ترکیه  با امکانات مختلف تفریحی و سرگرمی مختلفی سروکار خواهید داشت. هتل و محل اقامت شما، پرداخت هایی که در تور ترکیه انجام می دهید و ارتباطات شما با سایر مسافران و افراد بومی منطقه از هر جهت اهمیت دارد. با وجود جاذبه های گردشگری ترکیه وامکانات آن اقامت در این شهر امن و لذت بخش خواهد بود؛ به شرط آن که به توصیه های ضروری در طول اقامت در ترکیه توجه داشته باشید.

از لباس رسمی تر استفاده کنید

در تور ترکیه دو قطب پوششی متفاوت را خواهید دید. در بخش مدیترانه ای ترکیه ظاهر مردم بیشتر به غرب و افراد غربی شبیه است؛ حال آن که در شرق کشور ظاهر مردم رسمی تر و شرقی تر است. در طول اقامت در کشور ترکیه و سفر با تور ترکیه توجه داشته باشید که لباس های پوشیده تر استفاده کنید و برای این که بیشتر حواستان به چمدان ها و مدارک باشد، از افراد خدماتی در سطح شهر و فرودگاه جهت جابه جایی وسایلتان استفاده کنید. در صورتی که قصد اقامت طولانی مدت با تور ترکیه را دارید، بد نیست به مراکز تجاری ترکیه نیز سر بزنید و بیشتر با عادات پوشش مردم در این کشور آشنا شوید.

استفاده از پوشش کامل اسلامی در برخی از اماکن

ترکیه کشوری آزاد است و مردم در انتخاب نوع پوشش اجباری ندارند؛ با این حال به علت دین اکثر مردم و قوانین حاکم برمساجدی که اکثرا در تور ترکیه از آن بازدید می کنید، ملزم به پوشاندن تمام بخش های بدن هستید و آقایان نیز باید پوشش  موجه داشته باشند. مسجد سلطان احمد یا مسجد آبی استانبول یکی از پرطرفدارترین جاذبه های تور ترکیه میباشد. در این مسجد معمولا بازدیدکنندگان از روسری های محلی بلند این کشور استفاده می کنند. در صورت تمایل می توانید این پوشش ها را از بازار بزرگ استانبول خریداری کنید.