توصیه های ضروی در طول اقامت در ترکیه (2)

توصیه های ضروی در طول اقامت در ترکیه (2)

بعد از این که تور ترکیه را برای تعطیلات خود انتخاب کردید، مشابه با هر تور تفریحی دیگر لازم است با قوانین و شیوه برخورداجتماعی در هر محیط آشنا باشید. به علاوه مسائل امنیتی در کشورهای بیگانه همواره مطرح است و هرچه قدر هم که تورهای مطمئنی را برای سفر خود انتخاب کرده باشید، باز هم بهتر است جانب احتیاط را رعایت کنید. به شیوه پوشش متداول، مکان هایی که در آن ها رفت و آمد دارید، مبادلات و خرید شما و...در ادامه مقاله توصیه های ضروری در طول اقامت در ترکیه (1) در این مقاله هم به موارد مورد نیاز برای یک سفر عالی با تور ترکیه اشاره خواهیم کرد.            

مشابه افراد بومی منطقه رفتار کنید

به دلیل مسائل امنیتی موجود و سواستفاده های زیادی که در تور ترکیه با توجه به پرطرفداربودن آن انجام میشود، بهتر است که در برخورد خود با سایر افراد دقت زیادی داشته باشید. با توجه به حجم رفت و آمد های موجود در تورترکیه سعی کنید از عبور و مرور در نقاط پرازدحام خودداری کنید و از حمل وسایل قیمتی خودداری کنید. از این که مدام با سوالات مختلف ازافراد بومی هر نقطه آن ها را ازملیت و توریست بودن خود آگاه کنید اجتناب نمایید. در هر صورت سعی داشته باشید مطابق با فرهنگ و آداب و رسوم ترکیه برخورد کنید.

توجه به آداب معاشرت در منزل و هتل ها

همان طور که قبلا گفته شد، یکی از راه های اقتصادی برای صرفه جویی در هزینه ها در تور ترکیه، اجاره آپارتمان و منازلی است که صرفا برای مسافران در نظر گرفته شده است. در صورتی که از این اقامتگاه ها در تور استفاده می کنید، باید به آداب برخورد با افراد مختلف آشنا باشید.ترک ها افرادی خونگرم هستند و مایل هستند شام و سایر وعده های غذایی خود را با مهمان ها بگذرانند. حتما غذاهای محلی ترکیه را امتحان کنید . اگر هم اتاقی یا آشنایی ترک زبان دارید، بهتر است که با هماهنگ کردن خلقیات خود در این مدت محدود در تور ترکیه با آن ها، از ایجاد اختلاف پرهیز کنید.