توصیه های مفید درباره حفظ سلامت در تور گرجستان (بخش دوم)

توصیه های مفید درباره حفظ سلامت در تور گرجستان (بخش دوم)

در تور گرجستان انجام واکسیناسیون آنفولانزای فصلی برای کودکان، افراد بالای ۵۰ سال که از بیماری های حاد قلبی، نفخ، آسم، بیماری های کلیوی، بیماری سرکوبگر سیستم ایمنی رنج می برند و همچنین گیرنده های عضو پیوندی توصیه می شود. به افراد بالای ۶۵ سال و افرادی که از بیماری های قلبی عروقی، دیابت، بیماری های کلیوی، بیماری های کبدی، بیماری sickle cell، aspleniaو بیماری های سرکوبگر سیستم ایمنی رنج می برند توصیه می شود اگر به تور گرجستان سفر میکننند واکسیناسیون سینه پهلو را انجام دهند.

توصیه های مفید جهت حفظ سلامت و جلوگیری از بیماری در تور گرجستان :

بسیاری از بیماری های عفونی که می توانند افرادی که به تور گرجستان سفر می کنند را مبتلا کنند، از طریق دستگاه گوارش و به وسیله غذا و آب آلوده در مناطقی که از بهداشت ضعیفی برخوردار هستند منتقل می شوند. در طول تور گرجستان رعایت بهداشت فردی، شستن مرتب دست ها، استفاده از آب سالم، خوردن غذاهایی که به خوبی پخته شده اند و پوست کندن میوه ها قبل از خوردن توصیه می شود.

توصیه می شود در تور گرجستان که از آب های داخل بطری (آب معدنی) استفاده کنید، مگر اینکه قرص های تسفیه کننده آب همراه خود داشته باشید. آب شیر را استفاده نکنید.

تور گرجستان

گرجستان به همراه آذربایجان و ارمنستان در زمره کشورهایی هستند که دارای کمترین میزان شیوع ایدز هستند (در حدود کمتر از ۰/۳ درصد).گرچه شیوه نه درصدی آمار مبتلایان به ایدز بین سال های ۲۰۰۰ تا ۲۰۰۸ که موجب افزایش ۵۷۴ به ۵۳۲۳  فرد مبتلا شد موجب بروز نگرانی ها شده است.

با توجه به این آمار و ارقام به مسافران تور گرجستان که از نظر جنسی فعال هستند توصیه می شود که از وسایل پیشگیری استفاده کنند. به غیر از این به طور کلی توصیه می شود از برقراری روابط جنسی مشکوک پرهیز کنید.

مراکز درمانی و بیمارستان های گرجستان :

سیستم سلامتی تور گرجستان تحت تغییرات گسترده ای قرار دارد و به این دلیل که مراکز درمانی برای عموم قابل استفاده هستند، بسیار پرازدحام هستند. به مسافران توصیه می شود که در تور گرجستان از بیمه مسافرتی اورژانسی استفاده کنند و همچنین به دلیل وجود کمبودهای بومی به آنها توصیه می شود وسایل ضروری را که می توان به طور قانونی وارد این کشور کرد، برای درمان شخصی همراه خود داشته باشند.

مقامات رسمی انگلستان اخطار می دهند که بیرون از پایتخت، مراکز درمانی محدود هستند. در تفلیس مراکز درمانی وجود دارند اما ممکن است بسیار پرهزینه باشند. مقامات رسمی آمریکا نیز اخطار می دهند که در تفلیس و در مراکز درمانی، پزشکان و بیمارستان ها هنوز هنگام ارائه خدمات انتظار پرداخت پول نقد توسط بیمار را دارند.

برای پیشگیری از این موارد به همه مسافران توصیه می شود که هنگام سفر به  تور گرجستان یک بیمه جامع و فراگیر در اختیار داشته باشند.