جاده خائو سان تور تایلند

جاده خائو سان تور تایلند

اگر بانکوک شهری است که در آن شرق و غرب درهم می آمیزند، بنابراین می توان گفت جاده خائو سان تور تایلند نیز صحنه تصادم و ادغام آن هاست، جائیکه شرق و غرب با تمام قوا در حال مبارزه و برتری یافتن بر دیگری هستند. با دیدن مسافرانی از گوشه و کنار دنیای مدرن، کلاب های پر زرق و برقی که موسیقی های امروزی در آنها شنیده می شود، فروشگاه های امروزی، بارهای کوکتیل VW  و غذاهایی که بر اساس سلیقه و مزاج غربی ها تهیه شده اند، به خوبی نمایانگر این هستند که کدامیک بازی را برنده شده اند. هرچند فرقی نمی کند که یک خارجی سختگیر باشید یا یک تایلندی روشن فکر، این مکان به دلیل انرژی مقاومت ناپذیری که دارد، ارزش بازدید را دارد. 

بررسی جاده خائو سان تور تایلند :

زندگی شبانه جاده خائو سان

اما اصلا نگران نباشید که این مکان روح و اصالت خود را از دست داده باشد. در زیر این روکش نازک تجددگرایی کاوش کنید و خواهید دید که این مکان جاذبه خشن و قدیمی خود را که برای داشتن آن معروف است حفظ کرده است: چراغ های نئونی پراکنده که شب ها خیابان ها را روشن می کنند هنوز در این مکان به چشم می خورند، و همچنین راننده های مصر tuk-tuk ها، دست فروشان خیابانی که هر چیزی را از حشرات سرخ شده گرفته تا قورباغه های تزئینی می فروشند، و عیاشان مست که در زیر نور نئون ها از خود بی خود شده اند، تا آخرین ساعات شب در این مکان به چشم می خورند. اما اجازه بدهید که ماجرای همیشگی اما هنوز جذاب تازه واردان سردرگم که سراسیمه در تقلای یافتن جائی برای استراحت قبل از غروب خورشید هستند، و یا زیبایان تایلندی خرامان که در خیابان ها پرسه می زنند و در جستجوی tee-rak جدید (محبوبترین) هستند، را فراموش نکنیم. از همه مهمتر روح جوان این مکان است که آن را ۲۴ ساعت شبانه روز و ۷ روز هفته پرتکاپو و فعال نگاه داشته است. و از ظاهر امر به نظر می رسد که فست فودها (از قبیل starbuks، McDonalds و Burger King)  فعالیتی توقف ناپذیر دارند. 

جاده خائو سان تور تایلند


 
در جاده خائو سان چه چیزی را ببینیم

 

جاده خائو سان که در دایره شهر قدیم Rattanakosin) ) واقع شده است جاذبه های فرهنگی و کلاسیکی بسیاری برای بازدیدکنندگان فراهم می کند. شما می توانید تور پیاده روی خود را از جاده خائو سان شروع کرده و تا Phra Sumen Fort و Sathi Chaipakran Park  در جاده Phra Arthit ادامه دهید. قلعه Phra Sumen بیش از ۲۰۰ سال پیش برای محافظت از مرز شهر قدیم ساخته شده است. این یکی از معدود قلعه هایی است که هنوز برجای مانده اند. از اینجا می توانید در پیاده رو وسیع کنار آب تا محوطه سلطنتی Sanum Luang پیاده بروید، قصر بزرگ تور بانکوک (Grand Palace) و کاخ بودا زمردین تایلند (Wat Phra Kaew) در آنجا واقع شده اند.  

 

در جاده خائو سان کجا غذا بخوریم

غذا خوردن، چه غذای تند تایلندی، چه کاری های خوشمزه هندی، غذاهای کلاسیک غربی، یا غذاهای مخصوصی که در غرفه های خیابانی دیده می شوند، یکی از جنبه های لذتبخش بازدید از جاده خائو سان است. حتما phad  تایلندی و spring rolls همراه با سبزیجات و glass noodles ها را که می توانید از غرفه های سیار تهیه کنید، امتحان کنید. این غذاها خوشمزه، محبوب و البته ارزان هستند. جاده خائو سان رستوران های خیلی خوبی دارد. اگر دوست دارید که کمی غذای تند تایلند را مزه کنید، رستوران Tom Yum Kung در مجاورت مسافرخانه  D&D را امتحان کنید. گزینه های بیشتری نیز برای انتخاب وجود دارند. رستوران های بین المللی از قبیل McDonald"s، Burger King، Starbucks، Subway را نیز می توان در این منطقه یافت. 

در جاده خائو سان کجا اقامت کنیم 

اگر به دنبال محل اقامتی با قیمت مناسب در بانکوک هستید، می توانید آن را در جاده خائو سان بیابید. در این خیابان هتل های استاندارد بیشمار و همچنین هتل ها و مهمانخانه های ارزان قیمت وجود دارند و انتخاب یک محل اقامت مناسب را برای شما بسیار راحت می کنند. هر بودجه ای که داشته باشید به راحتی می توانید اتاقی مناسب در این منطقه بیابید. لیستی که ما به ترتیب حروف الفبا از هتل های جاده خائو سان  تهیه کردیم می تواند شما را در یافتن یک محل اقامت مناسب یاری کند. همچنین فراموش نکنید که به   Latestays.com نیز سری بزنید تا از پیشنهاد های لحظه آخری با قیمت های بسیار ارزان مطلع شوید. 

جاده خائو سان تور تایلند

 

خرید کردن در جاده خائو سان

جاده خائو سانهیچ مرکز خرید بزرگی مشابه آنچه در Siam و Chidlom – Ploenchit  وجود دارد، ندارد. اما این بدین معنا نیست که چیزی برای خریدن وجود ندارد. در حقیقت جاده خائو سان مکانی مناسب برای خرید خیابانی است و قیمت ها در اینجا معقول هستند. یک بازار خرید شبانه روزی در دو طرف جاده خائو سان هر چیزی را که فکرش را بکنید می فروشد. خریداران می توانند انتظار یافتن تیشرت های ارزان قیمت، کتاب های راهنمای سفر یا رمان های دست دوم، کیف پول های جیبی، عروسک های چوبی، و همچنین سوغاتی ها، و محصولات غیرقانونی از قبیل CD، DVD و حتی کارت دانش آموزی تقلبی، را در این بازار خیابانی داشته باشند. همچنین تعدادی خیاطی باکیفیت و جواهر فروشی نیز در جاده Thanao وجود دارند. 

ورود و گردش در جاده خائو سان

رفتن به جاده خائو سان از محل یادبود پیروزی، Siam  و یا Silom توسط یک تاکسی باید هزینه ای معادل ۱۰۰ baht داشته باشد. اتوبوس های شماره ۱۵۷، ۱۷۱ و ۵۰۹ از "یادبود پیروزی" (ایستگاه اتوبوس Rajavithi Hospital ) از جاده Ratchadumnoen عبور می کنند. شما می توانید در تقاطع Khok Wua پیاده شوید (یک ایستگاه آنطرف تر از "یادبود دموکراسی") ، از آنجا تا جاده خائو سان تنها کمی پیاده راه است. وقتی وارد جاده خائو سان می شوید راحت ترین راه برای گشت زنی در منطقه اینست که پیاده بروید. اگر دوست دارید که یک تجربه لذتبخش و سرگرم کننده tuk tuk سواری داشته باشید، پیشنهاد می کنیم که قبل از سوار شدن درباره قیمت مذاکره کنید.