جاذبه های طبیعی تور ارمنستان

جاذبه های طبیعی تور ارمنستان

ارمنستان کشوری وسیع و پهناور در قفقاز جنوبی است و پایتخت آن ایروان ، مجموعه ای از بهترین جاذبه های طبیعی و گردشگری می باشد. میانگین دمای این منطقه حدود 15 درجه سانتی گراد است و بنابراین به عنوان منطقه ای معتدل با آب وهوای دل انگیز در میان کوه های عظیم  آراگاتس برشمرده میشود. 
در صورتی که تور ارمنستان را برای گذراندن تعطیلات خود انتخاب می کنید، آشنایی با جاذبه های طبیعی تور ارمنستان  به شما  در انتخاب بهترین مکان ها جهت بازدید کمک می کند.
Denark در استپاناوان
این پارک در شهر زیبا استپاناوان و برای اولین بار توسط مهندسین ساخت جنگل  در سال 1984 به عنوان باغ گیاه شناسی تاسیس شد. توسعه در این 17 هکتار جنگل ، چشم انداز جنگل طبیعی در ماوراء قفقاز را  به یک پارک جنگلی تبدیل کرده است. بهترین زمان برای بازدید از این پارک  زیبا در تور ارمنستان ، ماه های جولای تا نوامبر می باشد. بیش از 500 گونه گیاهی را در تعداد غیرقابل شمار می توانید در این پارک و در تور ارمنستان مشاهده کنید.
پل شیطان
پل شیطان در رودخانه وروتان و شرق روستای Tatev ، در عمق 700 تا 800 متر واقع شده است که با عمق آن و وجود دیواره های سنگی،  تقریبا رسیدن اشعه های نور خورشید را به این دره غیرممکن کرده است. 
این  پل 30 متر طول دارد و دارای 50 تا 60 متر عرض است  که توسط چشمه کوهستانی احاطه شده است. آب از چشمه  های صورتی، زرد و سبز به سنگ های دره عمیق و باریک راه یافته است و در لبه های پل طاقدیس  به صورت آزادانه  و حلق آویز وجود دارد. عارضه های طبیعی این پل هیچ سازگاری منطقی با اصول زمین شناسی ندارد و وجود این پل به هیچ وجه برای زمین شناسان در تور ارمنستان توجیه نشده است. لذا این پل به نام پل شیطان نام گذاری شده است و مردم معتقدند که ساخت آن توسط شیطان صورت گرفته است!