جاذبه های طبیعی تور ارمنستان (بخش دوم)

جاذبه های طبیعی تور ارمنستان (بخش دوم)

ارمنستان همسایه شمالی کشور ایران است و با توجه به زیبایی های نا تمام این کشور و البته نزدیکی با کشور ما، سالانه مسافران زیادی از ایران تور ارمنستان را برای سفر انتخاب می کنند. آشنایی با جاذبه های طبیعی ارمنستان  برای کسانی که علاقمند به جست وجو گری شبانه هستند، کسانی که به جهت آشنایی با تاریخ دنیا با تور سفر می کنند و به طور کلی آن دسته از افرادی که سفر را به عنوان هدف اصلی زندگی خود انتخاب کرده اند را توصیه می کنیم.
پارک ملی دلیجان
پارک های ملی با توجه به این که سرمایه اصلی یک کشور محسوب میشوند برای مردمی که به عنوان مسافر با تور سفر می کنند یک طبیعت کامل در گوشه ای از جهان می باشند.
پارک ملی دیلیجان در بخش شمال شرقی ارمنستان قرار گرفته است اگر بخواهید به این نقطه در تور ارمنستان سفر کنید به صورت دقیق تر به استان تاووش سفر کنید. این پارک مجموعه ای از چند رشته کوه متصل به هم است .این رشته کوه ها به ترتیب Pambak دراستان لوری، Areguni دراستان گغارکونیک ، Miapor  دراستان تاووش، ایجوان دراستان تاووش و حلب در استان لری می باشند. جالب توجه است که بدانید تنها بخش هایی از این کوه ها شامل این پارک میشوند که در ارتفاع   1070تا 2300 متری از سطح دریا قرار گرفته باشند.
تنگه گارنی
این دره در تور ارمنستان منبع الهام بخش هزاران نویسنده و نقاش یا عکاس بوده است. گارنی کانیون در 30 کیلومتری شرق شهر ایروان پایتخت واقع شده است و چند ضلعی ها و صخره های عمودی به شکوه آن افزوده اند.
اعتقاد بر این است  که قدمت دره عمیق و باریک به میلیون ها سال پیش می رسد. بد نیست بدانید که فوران های  آتشفشانی سبب ایجاد این دره زیبا که در در تور ارمنستان می بینید نشده است؛ بلکه از طریق خنک شدن گازها و فرآینده های محکم کننده سازنده این شکوه بوده اند.