جاذبه های طبیعی تور ارمنستان (بخش سوم)

جاذبه های طبیعی تور ارمنستان (بخش سوم)

جاذبه های طبیعی تور ارمنستان گران بها ترین و البته جذاب ترین نقطه برای گردشگری با تور در این کشور است. بیش از هر چیز در تور ارمنستان بازدید از این مناطق جلب توجه می کند..
دریاچه ها، کوه ها و تنگه و دره های مختلف در کنار باغ ها و پارک های طبیعی گسترده جاذبه های طبیعی ارمنستان را تشکیل می دهند.
جنگل خسرو
جنگل خسرو منطقه حفاظت شده دولتی در تور ارمنستان است که در استان آرارات واقع شده  است. در این جنگل مردم محلی و گردشگران هر دقیقه را صرف گرفتن عکس های شگفت انگیز با گیاهان و جانوران شگفت انگیز  موجود در این منطقه از تور می کنند.
دو رودخانه بزرگ در جنگل خسرو به نام های عزت و ودی جریان دارند که از رشته کوه های Ghegham  منشا می گیرند.
تاریخچه این جنگل به حود 1700 سال پیش بازمیگردد که در در آن زمان پادشاه خسرو به دلیل بهبود شرایط طبیعی آرتاشات و دوین و سرزمین های مجاور و همچنین برای حفظ و غنی سازی گونه از گیاهان و جانوران دستور به وسعت بخشی به این منطقه که در تور ارمنستان میبینید داد.
تنگه Kirants-Samson
بازدید از این دره را در تور ارمنستان برای دوستداران طبیعت و کسانی که به هیجان و کاوش گری علاقمند هستند توصیه می کنیم.
فاصله بین شهر ایروان پایتخت و تنگه 168 کیلومتر است. به زبان ساده تر باید حدود 2.5-3 ساعت در جاده های روستای Kirants  زمان صرف کنید.
تنگه دیدنی و جذاب است و در هر زمان از سال برای بازدید از آن با تور می توانید به ارمنستان سفر کنید. هر فصل در این تنگه  زیبایی خاص خود را دارد. حیوانات مختلفی نظیر راش و آهو و حدود 80 گونه از پرندگان در  امتداد این دره ساکن شده اند. دارکوب سیاه بیشترین گونه ای است که در طول تور  با آن مواجه میشوید.