جاذبه های ناشناخته تور دبی

جاذبه های ناشناخته تور دبی

اگرچه امروزه دبی به عنوان مکانی کاملا مدرن و آرمانی که مملو از پاساژهای بزرگ و آسمان خراش ها است شناخته میشود با این حال این شهر هم مانند دیگر مکان ها دارای مکان هایی چه جدید و چه قدیمی است که توجه هر توریست تور دبی را به خود جذب میکند اگرچه بازدید از مراکز خرید در تور دبی هم خالی از لطف نیست. در ادامه طی سه مقاله به معرفی مکان هایی از تور نوروزی دبی می آندازیم که کمتر کسی از مسافران و حتی مجریان تور از آنها اطلاع دارند و به اصطلاح جاذبه های ناشناخته تور دبی هستند . اگر در سفر به دبی به دنبال تفریحات ارزان قیمت تور دبی میگردید لیست زیر مکان هایی است که بیشتر آنها ورودی ندارند و بازدید از آنها در تور نوروزی رایگان است.

مکان های کمتر شناخته شده تور دبی :

مركز فرهنگی شيخ محمد بن راشد آل مكتوم

این مرکز فرهنگی که در منطقه قدیمی دبی یعنی بستکیه و در مجاورت نهر شهر دبی واقع شده است، تورها، سخنرانی ها، کلاس های عربی و غذاهای بومی را اجرا می کند.

زمان بازدید : یکشنبه الی پنج شنبه ۸ صبح الی ۶ بعدازظهر، شنبه ها ۹ صبح الی ۱ بعدازظهر.

مکان: بر دبی (Bur Dubai)

وبسایت رسمی: http://www.cultures.ae

 

اقامتگاه تابستانی راشد بن سعید آل مکتوم (مجلس غرفة أم الشيف)

این مکان که در سال ۱۹۹۵ ساخته شد، اقامتگاه تابستانی راشد بن سعید آل مکتوم بود. این اقامتگاه که از گچ و سنگ مرجان ساخته شده است ،مجددا مرمت شده است و دکور و طراحی زیبای آن به خوبی می توانند به شما در درک و تجسم سبک زندگی مجلل حاکمان دبی کمک کنند. باغ های اقامتگاه به خوبی نمایانگر سیستم آبیاری تاثیرگذار عرب و در برگیرنده بسیاری درخت نخل کهن سال است.

زمان بازدید : شنبه تا پنجشنبه ۸:۳۰ صبح الی ۸:۳۰ بعدازظهر

جمعه: ۲:۳۰ الی ۸:۳۰ بعدازظهر

ورودی: 1 درهم

مکان: منطقه جمیرا

 

خانه میراث

این خانه که در سال ۱۸۹۰ ساخته شد به عنوان خانه بازرگانان ثروتمند ایرانی شناخته می شود. این خانه در سال ۱۹۱۰ به اقامتگاه شیخ احمد بن دلموک (تاجر مروارید بسیار معروف در دبی) تبدیل شد. خانه میراث که در سال ۱۹۹۴ بازسازی شد اکنون یک فرصت مناسب برای بازدید از طراحی داخلی یک خانه سنتی خانوادگی با ۱۰ اتاق و یک حیاط بزرگ است. اولین اتاق در خانه، اتاق دید و بازدید است که از میهمانان در آنجا پذیرایی می شد. یک اتاق دید و بازدید دوم نیز مخصوص خانم ها در خارج از محوطه حیاط در نظر گرفته شده بود که می توانستند لباس های سنتی خود را بپوشند.

مکان: منطقه دیره

 

مدرسه الاحمدیه

مدرسه الاحمدیه در سال ۱۹۱۲ تاسیس شد و قدیمی ترین مدرسه در تور دبی است. این مدرسه توسط احمد بن دلموک که یک تاجر مروارید خیرخواه بود آغاز به کار کرد. اولین مدرسه الاحمدیه تنها مطالب درسی محدودی را از قبیل ریاضیات پایه، مطالعات اسلامی و همچنین زبان و گرامر عربی را به تقریبا ۲۰۰ دانش آموز پسر آموزش می داد. با افتتاح مدارس دیگر در دهه ۱۹۲۰، مدرسه الاحمدیه تعطیل و در دهه ۱۹۳۰ مجددا افتتاح شد. این مدرسه به طور رسمی در سال ۱۹۶۵ تعطیل شد و به عنوان یک موزه برای آموزش همگانی بازسازی شد.

مکان: منطقه دیره

 

 باشگاه قایق سواری و گلف نهر دبی

این زمین گلف ۱۸ سوراخه در سال ۱۹۹۳ در قلب دبی افتتاح شد و تبدیل به یک واقعه مدرن شده است. معمار انگلیسی برایان جانسون( Brian Johnson ) در طراحی این باشگاه ممتاز و متفاوت از مولفه های سنتی بهره گرفته است و شکل ظاهری یک کشتی عربی سفید را به این مجموعه داده است. به علاوه گردشگران می توانند از تماشای چمنزارهای سبزرنگ به خوبی آرایش شده و یکدست و همچنین درختان نارگیل لذت ببرند.

مقاله "برای گشت و گذار در تور دبی کجا اقامت کنیم" میتواند به شما در انتخاب بهترین و مناسب ترین هتل در بین صد ها هتل کمک کند