جاذبه های گردشگری آنکارا

جاذبه های گردشگری آنکارا

در صورتی که علاقمند به بازدید از کوه ها ، بخش های تاریخی و فرهنگی در تور ترکیه هستید ، بازدید از آنکارا حتما در برنامه ی خود قرار دهید. 
تور آنکارا ، مجموعه از بهترین جاذبه های تاریخی را در بردارد که می توانید با بازدید از آن ها با فرهنگ غنی این کشور آشنا شوید. تعدادی از جاذبه های بی شمار این شهر عبارتند از:
قلعه آنکارا
این قلعه در اصل مربوط به دوران سلتیک می باشد و چندین بار توسط بیزانس و سلجوقی ها بازسازی شد. همچنین عثمانی ها نیز برای این بنا ارزش  خاصی قائل بودند و نمای زیبایی به شهر بخشیده بود.
آنتی کبیر
آنتی کبیر ،آرامگاه بنیانگذار جمهوری ترکیه ، مصطفی کمال آتاتورک و نمادی از آنکارا است. اگر تور ترکیه را برای سفر خود انتخاب می کنید ، قطعا باید از این بنای معروف در ترکیه بازدید کنید. موزه ای که در این بنای تاریخی وجود دارد ، مجموعه از وسایل شخصی مصطفی آتاتورک می باشد.
بیپازاری
حدود 100 کیلومتری غرب آنکارا ، در پای جنوبی دریای سیاه، در جاده ابریشم تاریخی، شهر قدیمی بیپازاری دیده میشود.
این شهر قدیمی با خانه های عثمانی خود را در میان باغ های انگورو  مساجد  و کاروانسرای عثمانی  ، یک محل پر بازدید از قرن پانزدهم تا به حال است.
Atakule
این برج ، یکی از مراکز اصلی رصد و ارتباطی ترکیه است. اگر در  تور آنکارا  به سمت مرکز شهر سفر کنید ، این برج را در محله ی Cankaya  خواهید دید.
این برج را تقریبا می توان از هر نقطه ای شهر مشاهده کرد. ساختمان آن روی تپه ی بلندی بنا شده است که دارای بخش های مختلفی از جمله سالن همایش و آمفی تئاتر ، رستوران گردان و... است.
بد نیست بدانید که ata در زبان ترکی به معنای برج است ؛ اما آن را برای نام هایی مثل آتاتورک نیز در معنای جد یا پدربزرگ به کار می برند.