جاذبه های گردشگری ارمنستان (بخش سوم)

جاذبه های گردشگری ارمنستان (بخش سوم)

با توجه به این که ارمنستان یک کشور مذهبی است و تاریخ این کشور نیز با مذهب و دین مردمانش ارتباط تنگاتنگی دارد، بیش از هر چیز در تور ارمنستان کلیسا ها و صومعه های کوچک و بزرگ را میبینید که معماری آن ها به خوبی بازگوی گذشته این کشور است. در ادامه با سایر جاذبه های گردشگری ارمنستان آشنا خواهید شد.
صومعه خور ویراپ
احتمالا سایت تاریخی و مذهبی بزرگی که تور ارمنستان بیشترین بازدید را دارد صومعه خور ویراپ در 8 کیلومتری جنوب مرز ترکیه  و در منطقه آرارات ارمنستان است.
گفته شده است که تاسیس و بناگذاری این صومعه مهم ترین ابزار برای ترویج مسیحیت بوده است؛ به طوری که ارمنستان اولین کشوری است که دین  رسمی مردمان خود را مسیحیت اعلام نمود.
میدان جمهوری
میدان جمهوری که قبلا به عنوان میدان لنین در طول گذشته ارمنستان نیز معروف بوده است، به عنوان بخشی جدایی ناپذیر از جمهوری سوسیالیستی متحده شوروی شناخته شده است و امروزه آثار آن را در تور ارمنستان می بینید.، در گذشته  یک مجسمه بزرگ از لنین در مرکز میدان جمهوری قرار داشته است که البته در حال حاضر حذف شده است. این میدان در حال حاضر میدانی برای خوشگذرانی، شادی های عمومی و برگزاری مجالس و جشنواره های خاص تور ارمنستان است.
یادمان نسلکشی ارامنه (موزه قتل عام ارامنه)
کل جاذبه تاریخی یادبودی  تند و تلخ  از مردمانی است که در تپه ای به اشتباه مورد حمله عثمانی ها قرار گرفته اند. این بنا در سال 1965 در ایروان  تاسیس شد و نام آن در زبان ارمنی زیزِرْناکابرْت به معنی قلعه پرستوها است. ۱۲ ستون همگرا نماینده ۱۲ استانی است که ارمنی‌ها در آنجا کشتار شدند. کل سنگ بنای این محل در تور ارمنستان به شکل یک سنگ مخروطی به نظر می رسد.این حمله نظامی علیه حدود 1.5 میلیون نفر ارمنی انجام شد. همه ساله هزاران ارامنه و البته توریست های زیادی برای ادای احترام به کشته شدگان این حادثه در تور ارمنستان به این منطقه سفر می کنند.