جاذبه های گردشگری استانبول

جاذبه های گردشگری استانبول

در طول سال های دراز ، استانبول پس از آن که تحت حکومت امپراطوری های مختلف قرار گرفت ، 100 سال قبل از میلاد به یک کلان شهر تبدیل شد ؛ طوری که هم اکنون یکی از مهم ترین مقاصد تفریحی در تور ترکیه می باشد.
استانبول جاذبه های گردشگری زیادی دارد. اگر شما تور استانبول را انتخاب می کنید ، قطعا 4 جاذبه ی اصلی ایا صوفیه ، قصر توپکاپی ، مسجد آبی، و بازار بزرگ را جهت بازدید  به شما پیشنهاد می دهند. در ادامه با برخی از جاذبه های گردشگری استانبول آشنا میشوید.
ایاصوفیه
این بنا ، وقتی که امپراطورر روم شرقی ، یوستینیانوس، حکومت می کرد ، ساخته شد و بنابراین آن را نشانی از قدرت حکومت رومیان می دانند.  این بنا کلسیای  معرفت الهی نیز نامیده میشود و برخی به آن مسجد ایا صوفیه هم می گویند.
مسجد آبی
این مسجد ، از جمله هدایای زیبای معماری سلطان احمد به استانبول است. مجموعا 7 مناره ی این مسجد بین سال های 1609 و 1616 ساخته شد که یکی از آن ها را به مکه اهدا کردند.
کلیسای آب انبار
یکی از غافلگیرکننده ترین جاذبه هایی که در طول تور ترکیه با آن مواجه میشوید ، این کلیسا است. 336 ستون در 12 ردیف در میان آب ها قرار گرفته اند و ساخت آن ها به دوران بیزانس باز می گردد.
میدان اسب دوانی
ساخت میدان اسب دوانی باستانی توسط سپتیموس سوروس در 203 سال بعد از میلاد آغاز شد و توسط کنستانتین کبیر در 330. میلادی به پایان رسید.این مکان،  صحنه ابازی های پر زرق و برق و مسابقات ارابه رانی و همچنین درگیری جناحی بود .
مسجد سلیمانیه
بر فراز تپه ی منطقه سلطان احمد ، مسجد سلیمانیه ، نماد اصلی استانبول است که در تور ترکیه مشاهده خواهید کرد. در خارج از منطقه گورستان عثمانی وجود دارد که محل دفن سلطان احمد و خرم سلطان ، همسر وی ، می باشد.