جاذبه های گردشگری تور ترکیه

جاذبه های گردشگری تور ترکیه

ترکیه کشوری  تاریخی و تفریحی است که جاذبه های بی شمار آن در شهرهای مختلف ، در قالب چند خط گنجانده نمیشود ؛ اما نظیر سایر کشورها ، جاذبه های برتری نسبت به سایرین دارد که شاید برای تور ترکیه با مدت زمان مشخص ، بهتر باشد که ابتدا بازدید از مناطق گردشگری ترکیه را که جذاب تر هستند ، در اولویت قرار دهید.  
برترین و پربازدیدترین مناطق دیدنی ترکیه عبارتند از:
مسجد ایاصوفیه
این مسجد از باشکوه ترین مساجد جهان است که در زمان عثمانی ها ساخته شده است. اگر قصد دارید که با تورترکیه همراه شوید و از این کشور بازدید کنید ، قطعا یک روز را برای تماشای عظمت این مکان تاریخی اختصاص دهید.
افسس
این بنا ، یادگار رومیان در این شهر است و یادآور قدرت این امپراطوری و سلطه ی جهانی آن می باشد.
کاپادوکیه
این مکان ، مجموعه ی دره هایی است که بهترین منظره را در ترکیه برای عکاسان فراهم کرده است. پشته های سنگی و  قله هایی که شبیه یک صخره بزرگ هستند ، در طول سالیان سال و بر اثر واکنش های طبیعی شکل گرفته اند. گردش بالن های زیبا بر فراز این صحره ها دیدنی است.
کاخ توپکاپی
این کاخ توسط رهبران عثمانی ساخته شده است و نشانگر قدرت بی نهایت عثمانی ها برای سلطه ی جهانی آن ها می باشد. 
صومعه سوملا
این صومعه نمایی کاملا سنگی دارد. برای دسترسی به این بخش ، قبل از این که تور ترکیه  مناسب را انتخاب کنید ، با جاذبه های طبیعی ترکیه آشنا شوید. این بخش در مجاورت منطقه ی سیاه است. 
کوه نمرود
این کوه ، شامل مجسمه هایی  ترک خورده از خدایان فراموش شده آن زمان است. زیباترین مجسمه ی سنگی ، سر ی است که در ابتدا ورود به کوه میبینید.
آسپندوس
این بنا ، تئاتر عظیمی است که ساخت آن مربوط به دوران حکومت رومیان است.