جاذبه های گردشگری تور دبی (بخش سوم)

جاذبه های گردشگری تور دبی (بخش سوم)

برج خلیفه، باستاکیا، موزه دبی و نهر اصلی دبی تنها بخشی از جاذبه های گردشگری  تور دبی هستند که در بخش ها ی قبلی با آن ها آشنا شدید.
دبی شهری ساحلی است و از دو طرف به دریا محدود شده است؛ با این حال  جاذبه های مصنوعی این شهر سبب شده است که  تور دبی با مدت زمان محدود جهت بازدید از آن کافی نباشد. علاوه بر امکانات تفریحی، تاریخ این کشور نیز نسبتا غنی است و مساجد و آثار باستانی زیبایی دارد.
مسجد جمیرا
مسجد جمیرا زیباترین مسجد دبی می باشد که در تور دبی با آن مواجه میشوید. برخی از معماران معماری این مسجد را دقیقا یک نمونه برداری زیرکانه از مسجد الازهر قاهره در مصر می دانند. مسجد الازهر از مسجد جمیرا بسیار بزرگتر است.
مسجد جمیرا در قرون وسطی ساخته شده است و ساختار آن به خوبی نشانگر معماری اصیل اسلامی می باشد. نورافکن های شبانه به خوبی این زیبایی و ظرافت را در مسجد جمیرا در تور دبی نشان می دهند.
جاده شیخ زاید
جاده شیخ زاید یکی از مهم ترین مسیرهای ارتباطی مدرن در مرکز شهر دبی می باشد. این بزرگراه عظیم یک اتوبان 8 بانده است که اطراف آن به واسطه فولاد های غول پیکر محدود شده است. در طول این خیابان  و در تور دبی شاهد معماری و هنر بی نظیر هنرمندان عرب هستیم که  با نصب عرشه ای بزرگ در سقف بزرگراه، نمای پانوراما را برای بازدیدکنندگان و مسافران تور در این جاده فراهم کرده اند.
به جاده شیخ زاید ، پارک و موزه طلا و الماس نیز گفته میشود. در سقف این جاده مقادیر زیادی طلا و الماس جهت تزیین به کار برده است که عملا این ساختار مدرن را به یک سرمایه ملی تبدیل کرده است!
برج العرب
برج العرب بلندترین هتل جهان با حدود 321 متر ارتفاع می باشد که در اطراف جزیره مصنوعی در تور دبی دیده میشود. شکل این برج نیز به یک بادبان کشتی شباهت دارد.