جاذبه های گردشگری تور قونیه بخش دوم

جاذبه های گردشگری تور قونیه بخش دوم

همان طور که گفته شد، تور قونیه ، گشت و گذار در میان آثار تاریخی و فرهنگی مربوط به دوره های مختلف و البته پادشاهانی است که بر این شهر حکومت داشتند.  در این بخش بیشتر با مساجدو موزه های قونیه آشنا خواهیدشد.

بخش دوم جاذبه های گردشگری تور قونیه


موزه باستان شناسی
موزه هایی که شاید در طول تور ترکیه از آن ها بازدید کنید، اغلب بازسازی شده اند و برخی از عناصر آن ها، مدرن تر شده اند.اما جالب است بدانید که در قونیه هیچ یک از موزه ها، دستکاری نشده اند و بنابراین ارزش تاریخی این اماکن بیشتر است. کل موزه نمایش وقایع باستانی گذشته می باشد که به صورت زیبایی روی سنگ، چوب و...نگاشته شده است.
مسجد سلیمیه
این مسجد در میدان و مقابل موزه مولانا قرار دارد. کل مسجد با گنبد بزرگ و زیبای آن، توسط سلطان سلیم دوم بناشده است.
احتمالا هیچ مسجدی با شکوه تر از مسجد سلیمیه در تور ترکیه نخواهید دید، چرا که اوج معماری دوران عثمانی در این بنا قابل مشاهده است .
مسجد عزیزیه
در قلب بازار قونیه، این مسجد به دستور مشاور حاکم عثمانی، مصطفی پاشا بنا شد. مناره های دوقلو و نمای داخلی نسبتا عجیب و غریب این مسجد، قابل توجه است. مسجد عزیزیه یک بار در حادثه آتش سوزی تا حد زیادی تخریب شد که مجددا بازسازی شد.
چاتالهویوک
اگر چه در چاتالهویوک ، وسعت زیادی نسبت به سایر مناطق تور قونیه برای بازدید توریست ها وجود ندارد، اما این بنا به دلیل اهمیت آن در کاوش ها ، یک سایت حفاری مهم به شما می آید.
دراین نقطه ، سایت های دوقلو برای حفاری وجود دارد که سبب شده است آثار تاریخی زیادی از آن استخراج شود. شاید بسیاری از اشیای باارزش موزه های قونیه، از طریق همین سایت کشف و استخراج شده است. در ابتدا این محل یک موزه کوچک نیز وجود دارد که شامل برخی از وسایل ارزشمند کشف شده است.