جاذبه های گردشگری تور مالزی (بخش سوم)

جاذبه های گردشگری تور مالزی (بخش سوم)

تور مالزی با توجه به نزدیکی به خط استوایی سفری گرم خواهد بود و در صورتی که تور این کشور را برای تعطیلات خود انتخاب می کنید، به آب و هوای این کشور توجه داشته باشید. این آب و هوا در تمام نقاط این کشور حکم فرما است و اگر برای بازدید از جاذبه های گردشگری مالزی برنامه ریزی می کنید، سعی کنید سفر به نقاط مرتفع تر و خنک تر را در بازدید روزانه خود قرار دهید. برای آشنایی با وضعیت هر یک از جاذبه های گردشگری شما را به مطالعه این مطلب دعوت می کنیم:
کوه کینابالو
 کوه کینابالو با ارتفاع 4095 متر (13435 فوت) بلندترین کوه در جزیره بورنئو است. شهرت جهانی این کوه در تور مالزی به دلیل تنوع زیستی و گونه های گیاهی متعددی است که در این ارتفاعات به چشم می خورد.  بیش از 600 گونه از گیاه سرخس، 326 گونه از پرندگان و 100 گونه پستاندار در کوه کینابالو و اطراف آن شناسایی شده است. جالب توجه است که صعود به قله این کوه بدون تجهیزات کوه نوردی نیز ممکن است و اساسا برخی بخشی از مدت زمان اقامت خود را در تور مالزی  برای صعود به این قله اختصاص می دهند.
جزایر پرهنتیان
جزایر پرهنتیان در سواحل شمال شرقی مالزی و نه چندان دور از مرز تایلند واقع شده اند. زیبا ترین سواحل را در جنوب شرقی آسیا و در تور مالزی در این جزایر جست وجو کنید.
غار مولو
غار مولو در پارک ملی گونونگ مولو در جزیره بورنئو مالزی واقع شده است. اگر تور مالزی را برای سفر خود انتخاب میکنید بازدید از این غار را در برنامه خود قرار دهید. این پارک شامل غارهای باور نکردنی و مجموعه ای از تشکل های کارست در یک محیط انبوه جنگلی و در منطقه ای استوایی کوهستانی می باشد. غار مولو  محل اقامت گونه های بی نظیر و نادر خفاش ها می باشد.
مرکز توانبخشی اورانگوتان ها
این مرکز در سال 1964 با هدف حفظ  اورانگوتان های در حال انقراض تاسیس شد. این حیوانات با حساسیت های خاصی در این مرکز نگهداری میشوند و بازدید از آن ها در تور مالزی جذاب به نظر می رسد.