جاذبه های گردشگری تور هند

جاذبه های گردشگری تور هند

هند از نظر جمعیت و وسعت هفتمین کشور بزرگ در جهان است و تور هند به واسطه کوه هیمالیا تا مناطق گرمسیری کرالا و گنگ مقدس تا بیابان های شنی تار میان گردشگران محبوبیت زیادی دارد. در این کشور رنگارنگ بیش از یک میلیارد نفر سکونت دارند که این جمعیت وسیع به 2000  قوم مختلف تقسیم شده اند و با بیش از 200 زبان مختلف و دین متعدد در هند زندگی می کنند. در تور هند فرهنگ و آداب و رسوم مختلفی را میبینید و شاید برخی از آن ها نیز برای شما شگفت آور باشد.  برخی از مناطق گردشگری تور هند که آشنایی با آن ها برای گشت و گذار در تور ضروری است عبارتند از:
مرداب کرالا
مرداب کرالا مجموعه از باتلاق ها، آب های راکد و دریاچه های قدیمی اما سرزنده ای است که به موازات ساحل دریای عرب قرار گرفته است. این مرداب بیش از هر گروهی مورد توجه مستند سازان و جست وجو گران طبیعت قرار میگیرد؛ چرا که محل زیست گونه های منحصر به فردی نظیر خرچنگ، قورباغه ها ،پرندگان و حیواناتی مانند سمور و لاک پشت  می باشد. خانه های قایقی نیز همانند مرداب بیشتر از سایر جاذبه ها در این مکان و در تور هند جلب توجه می کنند. گردشگران مختلف در تور هند در این قایق ها ساکن میشوند و با هتل شناور خود تمامی این مرداب را گشت و گذار می کنند.
هارماندیر صاحب
هارماندیر صاحب  از مهم ترین جاذبه های توریستی در تور هند است که در امریتسار واقع شده است و بدان معبد طلایی نیز گفته میشود. این معبد مهم ترین محل عبادت برای عابدان و شیخ های هندی می باشد.
این مکان که شاید بارها تصاویر آن را نیز مشاهده کرده اید در قرن نوزدهم با استفاده از طلا پوشیده شد و پس از آن به عنوان یک محل مقدس برای زائران از سرتاسر جهان و در تور هند شناخته شد.