جاذبه های گردشگری سامویی (2)

جاذبه های گردشگری سامویی (2)

سامویی سومین جزیره از نظر وسعت در تور تایلند است و به واسطه این وسعت نیز پیشرفت های زیادی را در مدت زمان کوتاهی داشته است. این جزیره امکانات مختلفی نظیر فرودگاه  بین المللی دارد و به همین دلیل مسافران از نقاط مختلف جهان تور سامویی را انتخاب می کنند. کوه سامویی یا جزیره سامویی تنها یک جزیره آسیایی نیست؛ بلکه یک جزیره جهانی برشمرده میشود. ایرانیان نیز مثل سایر کشورها نقش عمده ای در تامین درآمدهای گردشگری با تور داشته اند. در ادامه بخش اول مقاله جاذبه های گردشگری سامویی با مکان های دیدنی این جزیره زیبا بیشترآشنا خواهید شد.

رد پا بودا

بودا در میان مردمان سامویی ارزش خاصی دارد. اگر در تور سامویی با مردم و افراد محلی سروکار داشته باشید نیز می توانید متوجه شوید که آثار و متعلقات بودا نظیر ردپای بودا برای این مردم به همان اندازه مقدس می باشد. در بالای تپه حرم و در نزدیکی باغ پروانه در تور سامویی  4 رد پا حک شده و پشت سرهم وجود دارند که مردم معتقدند این رد پا متعلق به بودا بوده است.

معبد چینی الهه ژائو مه گوان من

این معبد چینی به واسطه چینی های مهاجر به مناطق مختلف در تور سامویی ساخته شده است. معبد حدود 30 سال قدمت دارد و دکور و نقاشی های اطراف آن به خوبی بیانگر داستان های مرتبط با الهه ژائو مه گوان من چینی ها می باشد.

منظره این معبد در میان دیدنی های تور تایلند بی نظیر است و در جنوب غربی کوه تائو و جزیره لاک پشت واقع شده است. برای دیدن غروب خورشید بهتر است از ارتفاعات این تپه به سمت ساحل پیش بروید تا بتوانید منظره دیدنی آسمان را مشاهده کنید.

معبد هاینان

این معبد به جواهر روشن در تور سامویی نیز معروف است . معبد هاینان معبدی چینی است که در سال 1862 در مرکز Nathon ساخته شد. دروازه این معبد با دو شیر طلایی حفاظت میشود و ساختمان اصلی نیز توسط یک باغ بزرگ احاطه شده است.