جاذبه های گردشگری مالزی (بخش دوم)

جاذبه های گردشگری مالزی (بخش دوم)

مالزی کشوری رنگارنگ و متنوع به جهت آب و هوا، فرهنگ، دین و آداب و رسوم می باشد. زیبایی های این کشور تنها به مناطق طبیعی آن محدود نمیشود و در جانب جنوب شرقی آسیا جاذبه ها و آثار تاریخی فراوانی وجود دارد که تاریخ مالزی را تشکیل داده اند. تور مالزی تجربه  بازدید از آثار تاریخی سنتی و جاذبه های مدرن به صورت همزمان است. برحی از جاذبه های گردشگری مالزی عبارتند از:
پولائو تیومان
جزیره تیومان منطقه ای خوش آب و هوا در سواحل شرقی شبه جزیره مالزی می باشد. علت شهرت و محبوبیت این جزیره میان گردشگران در تور مالزی انتخاب این جزیره به عنوان زیباترین جزیره جهان در سال 1970 از سوی مجله تایم بوده است. برخی بازدید از این جزیره در تور را به بازدید از بهشت تشبیه می کنند!
کل جزیره به وسیله صخره های مرجانی متعدد و انبوهی محاصره شده است و فرصت مناسبی را برای غواصان و فعالیت شیرجه در تور مالزی فراهم کرده است. غواصی و شیرجه در این جزیره محدودیت های زمانی سایر جزایر را ندارد.
 پولائو تیومان تراکم جنگلی بالایی دارد و به عنوان پناهگاه محیط زیست نیز در تور مالزی شناخته شده است؛ اما به رسمیت شناخته نشده است.
برج های دوقلو پتروناس
برجهای دوقلوی پتروناس در کوالالامپور بلندترین ساختمان های دوقلو در جهان هستند، این شهرت تا قبل از اینکه در سال 2004 برج ها توسط تایپه 101 تفیک شوند وجود داشت. با این حال در حال حاضر نیز بزرگترین و بلندترین برج های 88 طبقه ای در جهان هستند که در تور مالزی میبینید. این دو برج نمایی از بتن، فولاد و شیشه با الهام از نقوش اسلامی دارند و به وسیله پل آسمان از طریق طبقات 41 و 42 به یکدیگر مرتبط میشوند.  برخی برج های دوقلو پتروناس را بازتابی از دین اسلام در تور مالزی برای گردشگران می دانند.