جاذبه های گردشگری هند (بخش سوم)

جاذبه های گردشگری هند (بخش سوم)

تور هند بدون شک از شگفت انگیز ترین سفرهای خارجی خواهد بود که خاطره بازدید از بخش های مختلف آن تا مدت ها در ذهن توریست ها می ماند. در اینجا قصد داریم در ادامه مقاله جاذبه های گردشگری تور هند (بخش دوم) به معرفی مکان های دیدنی و زیبا هندوستان بپردازیم .

تور هند تجربه ای متفاوت 

هند نیز مشابه با برخی از کشورها فرهنگ سنتی و غربی را به صورت همزمان دارد و می توانید در یک نقطه از این کشور در تورهند رستوران های غربی و سنتی هندی را با هم ببینید. با این که هند سال های زیادی تحت استعمار کشورهایی نظیر انگلیس قرار داشت و این موضوع روی اقتصاد و سرمایه های آن اثر گذاشت، جاذبه های گردشگری هند هنوز هم  غنی و دیدنی هستند. 

تاج محل نگین گردشگری هند 

تاج محل در تور هند اولین و محبوب ترین جاذبه توریستی است و بدون شک بازدیدکنندگان مختلف قبل از هرمکان دیگری از این بنای قدیمی و مشهور در تور بازدید می کنند.

تاج محل در آگرا هند واقع شده است و یک مقبره سفید رنگ است که با استفاده از نمای سنگ مرمر پوشیده شده است. تاج محل طی سال های 1632 تا  1653 به دستور شاه مغول جهان و برای حفظ یاد و خاطره همسر وی ساخته شد. تاج محل از شاهکارهای معماری مغول در تور هند است که برخی بدان لقب  "یک قطره اشک برگونه ابدیت" را داده اند. علاوه بر ساختمان اصلی می توان باغ های زینتی، استخر های پرآب و ساختمان های کوچکتر لوکس دیگری را در اطراف تاج محل مشاهده کنید.

غار آجانتا

این غار نمایشگاهی از آثار حجاری شده روی سنگ های قدیمی است که در قرن دوم پیش از میلاد مسیح ساخته شده است. غار آجانتا یا آژانتا تا سال 1819 برای گردشگران در تور هند ناشناخته بود؛ پس از آن با ورود تعدادی از  شکارچی های انگلیسی این غار کشف شد و آثار آن به صورت یک کلکسیون زیبا از وسایل حمل و نقل در گذشته، حیوانات و  صحنه های نبرد در معرض دید گردشگران در تور هند قرار داده شد.