حمل و نقل در استانبول

حمل و نقل در استانبول

روزانه حدود 5 میلیون نفر از سرویس حمل و نقل عمومی در استانبول استفاده می کنند که اغلب آن ها مردم بومی این شهر نیستند؛ بلکه مسافرانی هستند که در تور استانبول و برای جا به جایی میان نقاط مختلف شهر خدمات حمل و نقل عمومی را انتخاب کرده اند.
تا مدتی قبل حمل و نقل عمومی با استفاده از مترو در این شهر محدود بود؛ اما در حال حاضر می توانید از انواع سرویس های دولتی استفاده کنید. مزیتی که در استفاده از حمل و نقل عمومی در تور ترکیه وجود دارد امنیت بالا و هزینه های پایین آن می باشد؛ به علاوه در فصل های گرم و پرازدحام نیز بهترین گزینه برای رفت و آمد سریع تر می باشد.
استانبول کارت
استانبول کارت یا اکبیل یکی از شیوه های پرداختی هزینه های مترو، اتوبوس و انواع وسایل حمل و نقل شهری در تور استانبول است. قبل از این که بخواهید از سرویس حمل و نقل عمومی استفاده کنید حتما این کارت را خریداری کنید؛ واگرنه هزینه های رفت و آمد درد تور استانبول گزاف خواهد بود. این کارت را می توانید با استفاده از دستگاه های مستقر در ایستگاه های مترو به میزان دلخواه شارژ کنید.
مترو
بدون شک مهم ترین وسیله ارتباطی، سریع ترین و ارزن ترین سرویس حمل و نقل در تور استانبول مترو می باشد. شاهراه مترو استانبول خط  M2 Şişhane-Hacıosman می باشد. این خط شما را از مناطق مرتفع تر استانبول یعنی شیشلی به سمت میدان تکسیم هدایت می کند و در این بین از خیابان های مشهور استانبول که معمولا بیشترین کاربرد را برای مسافران تور دارند عبور می کند.
ایستگاه های اصلی این خط را می توانید از طریق تابلو های راهنما جست وجو کنید. خط دیگری نیز از سمت فرودگاه آتاتورک استانبول به M1 Aksaray وجود دارد که حمل و نقل را بعد از فرود در استانبول به سمت نقاط و شریان های اصلی شهر در تور استانبول ساده می کند.