حمل و نقل در استانبول (بخش دوم)

حمل و نقل در استانبول (بخش دوم)

وقتی که برای اولین بار به کشورهای خارجی سفر می کنید، حمل و نقل یکی از مهم ترین مسائلی است که ذهن شما را به خود مشغول می کند. اساسا حمل و نقل در کشورهای دیگر با توجه به ناآشنا بودن مسافران در تور می تواند بسیار هزینه بر باشد و در عین حال سبب گمراهی مسافران شود. انتخاب سرویس حمل و نقل عمومی برای جابه جایی در تور استانبول بهترین گزینه می باشد. 
شیوه پرداخت هزینه های حمل و نقل
برای پرداخت هزینه های حمل و نقل همان طور که گفته شد باید از استانبول کارت استفاده کنید. قصد داریم در ادامه بیشتر به این کارت و امکانات آن بپردازیم :
در صورتی که قصد اقامت بیش از چهار روز را در تور استانبول دارید بهتر است حتما برای رفت و آمد خود از استانبول کارت استفاده کنید. این کارت را می توانید از طریق باجه های موجود در ایستگاه های مترو، تراموا و حتی اتوبوس های شهری خریداری کنید و برای انواع سرویس های حمل و نقل عمومی در تور استانبول از آن استفاده نمایید.
این کارت ها با تعرفه پلکانی قابل شارژ هستند و در صورتی که به جای پرداخت پول نقد از آن استفاده نمایید هزینه های کمتری را پرداخت خواهید کرد. برای شارژ استانبول کارت در تور استانبول از کانتر های İETT استفاده کنید. این کانتر ها به صورت خودکار پول را از شما دریافت می کنند و کارتتان را شارژ می کنند.
نکات خواندنی در استفاده از استانبول کارت
•    هر فرد می تواند استانبول کارت را به صورت همزمان برای چند نفر از همراهانش در استانبول کارت استفاده کند؛ اما هزینه هر نفر به صورت جداگانه از کارت کسر می گردد.
•    کارتخوان ها در انواع سرویس های حمل و نقل در تور استانبول مجل جداگانه ای دارند.
•    هزینه انواع حمل و نقل در تور استانبول به صورت میانگین حدود  ( TL1.95 (195 ( لیره ترک ) می باشد.