حمل و نقل در ترکیه (بخش دوم)

حمل و نقل در ترکیه (بخش دوم)

با توجه به رونق شهرهایی که در تور ترکیه به آن ها سفر می کنید جای تعجب نمی ماند که سیستم حمل و نقل عمومی در این کشور تا این حد پیشرفته باشد. ترکیه از نظر زیرساخت های حمل و نقلی غنی است و ساده ترین و ارزان قیمت ترین راه برای جابه جایی در تور ترکیه استفاده از سیستم حمل و نقل عمومی در این کشور می باشد. با بخش دیگری از حمل و نقل عمومی در ترکیه آشنا خواهید شد.
راه آهن ترکیه
راه آهن ترکیه چنان پیشرفتی در طول سال های اخیر داشته است که این کشور را با قطار های سریع السیر به کشورهای اروپایی متصل کرده است. سفر از استانبول به واسطه راه آهن در تور ترکیه و به کشور انگلستان و شهر لندن، تنها سه روز زمان می برد!
علاوه بر قطار سرویس های اتوبوس ویژه نیز برای جا به جایی مسافران از ترکیه به کشورهای خارجی نظیر اتریش، فرانسه، آلمان، یونان ، سوئیس و همچنین اردن، ایران، عربستان سعودی و سوریه فراهم گشته است.
قطارهای داخلی زیادی نیز در تور ترکیه وجود دارد که سفر شما را به نقاط مختلف این کشور ساده تر می کند. به عنوان مثال می توانید از قطارهای سریع السیر برای جابه جایی میان شهرهای توریستی در تور ترکیه نظیر آنکارا، آنتالیا، آلانیا و ... از استانبول استفاده کنید.
مترو ترکیه
در برخی از شهرهای پیشرفته در ترکیه نظیر آنکارا خطوط مترو تعبیه شده است. مثلا در آنکارا دو خط اصلی شهری وجود دارد که در حال گسترش و توسعه می باشد.
تاکسی در ترکیه
با توجه به این که مسافت ها در سفر با تور چندان قابل تخمین نیست، سیستم تاکسیرانی در ترکیه از کیلومتر شمار برای تخمین هزینه تاکسی استفاده می کند. برای سفر های درون شهری خود حدالامکان از اتوبوس و سرویس های مشابه استفاده کنید و برای سفر های میان شهری در تور ترکیه از تاکسی و نرخ پایین رفت و آمد بهره ببرید.