خیابان های استانبول

خیابان های استانبول

استانبول یکی از مهم ترین شهرهای ترکیه و پایتخت هنر و فرهنگ این کشور است . احتمالا با انتخاب تور استانبول باید زمان زیادی برای برای آشنایی کامل با جاذبه های گردشگری شهر و همچنین مناطق تفریحی آن صرف کنید. خیابان ها و میدان های استانبول شهرت زیادی دارند؛ در کشورهای اروپایی نیز نام میدان های بزرگ این شهر مطرح شده است و بنابراین تور های مربوط به استانبول ، طرفداران زیادی پیدا کرده است.


برخی از خیابان های استانبول و میدان های استانبول


میدان اسب دوانی
سلطان کایدو ( میدان اسب دوانی ) ، قدیمی ترین میدان شهر است که در تور استانبول میبینید. این میدان تاریخی ترین میدان در شبه جزیره است و مسجد آبی و ایاصوفیه در حوالی آن قرار گرفته اند.
خیابانIstiklal 
خیابانIstiklal  ، در منطقه بی اوغلو دراستانبول واقع شده است و می توان گفت که تفریحی ترین خیابان استانبول از جهت مراکزی است که در آن قرار گرفته است. این خیابان در نزدیکی  میدان تقسیم است و تعداد زیادی رستوران ، فروشگاه ، مراکز تفریحی برای کودکان و بزرگسالان و...در آن دیده میشود.
میدان تقسیم
تقسیم مشهورترین میدان استانبول است که در تور از آن بازدید می کنید. تقسیم یک  میدان با ثبت جهانی  است که مرکز ارتباطات تجاری ، سرگرمی و خرید گردشگران تور استانبول به شمار می آید.
تصاویر این میدان و خیابان های اطراف آن ، گویای رفت و آمد های مردم است و بسیاری از افراد از این فضا برای پیاده روی در طول تور استفاده می کنند.
خیابان بغداد
خیابان بغداد یکی از لوکس ترین و گران قیمت ترین خیابان های استانبول است. این خیابان در تور ترکیه و در هر شهری که بروید شناخته شده است و مردم نسبت بدان آگاه هستند.
کافه ها و رستوران های این بخش به همراه فروشگاه هایی با لباس های گران قیمت ، ساعاتی پرجنب و جوش را حتی تا نیمه های شب در این نقطه  وبرای مسافران  تور استانبول فراهم کرده است.