خیابان های استانبول-بخش دوم

خیابان های استانبول-بخش دوم

استانبول ، شهر توریستی ترکیه که در سال با برگزاری تورهای مختلف از نقاط زیادی از جهان ، به یکی از قطب های تفریحی در آسیا و البته اروپا تبدیل شده است ، خیابان های مختلفی دارد که شاهراه های این شهر هستند و برای جا به جایی در شهر و بازدید از جاذبه های مختلف گردشگری استانبول در تور ترکیه ، آشنایی مختصری با آن ها لازم است.
در بخش دوم از معرفی خیابان های استانبول ، سایر خیابان های اصلی که در تور استانبول را خواهید دید ، معرفی می کنیم.
میدان ارتاکوی
میدان ارتاکوی یکی از میدان های معروف استانبول است که در خیابان اورتاکوی واقع شده است. این خیابان در نزدیکی تنگه بسفر است و منطقه ای دیدنی برای کسانی است که اهل گشت و گذار خیابانی هستند. اوج شلوغی این میدان را در اواخر هفته و در کافه ها و رستوران های اطراف میدان میبینید.
میدان Eminonu
این میدان بین پل گالاتا و مسجد جدید قرار گرفته است و اغلب کسانی که قصد دارند از بازار بزرگ و بازار ادویه ها در تور استانبول دیدن کنند و از آن جا خرید کنند ، از این میدان عبور می کنند.
خیابان بایزید
این خیابان یکی از شلوغ ترین بخش های شهر است که به میدان بایزید ختم میشود. دانشگاه استانبول ، مسجد بایزید و بازار بزرگ  معروف شهر به همراه فروشگاه های معروف اطراف، در این منطقه قرار گرفته اند.
جاده دیوان
جاده دیوان که به  Divan Yolu نیز معروف است ، خیابانی در استانبول است که  از مسجد ایاصوفیه آغاز میشود و به میدان بایزید ختم میشود.
این خیابان از شریان های اصلی و مهم شهر در دوره بیرانس بوده است و بنابراین قدمت زیادی دارد. مسجد جامع ، مسجد بیزانس ، مسجد آبی و میدان اسب دوانی در حاشیه این خیابان قرار گرفته اند. به طور کلی آشنایی با خیابان های استانبول ، یافتن جاذبه های مختلف در تور گردشگری را ساده تر می کند.