رسوم و فرهنگ در تور استانبول

رسوم و فرهنگ در تور استانبول

یکی از مهم ترین مسائلی که ممکن است برای توریست های خارجی در یک منطقه آزار دهنده باشد ، رفتارها و عادات مطابق با فرهنگ و سنن یک کشور یا شهر است که در طول تور با آن مواجه میشوند. در تور ترکیه و شهر استانبول نیز ممکن است با دیدن برخی از عادات و رسوم ، متعجب شوید و یا این که رفتار شما برای افراد بومی در تور استانبول ، کمی عجیب باشد. مطالعه و آشنایی با آداب و رسوم و فرهنگ استانبول ، به شما کمک می کند اوقات بهتری را در این شهر سپری کنید.
لباس و پوشش
با توجه به این که دین رسمی کشور اسلام است ، پوشش مردم ساده و تا حدودی پوشیده است. بنابراین استفاده از پوشش های کاملا غربی میان مردم این کشور ، نشانگر خوبی برای این افراد است که بدانند شما توریست  هستید و در تور به سر می برید.
نحوه پوشش در تمامی بخش های این کشور آزاد است ؛ با این حال حتما در بازدید از امکان مقدس در تور استانبول ، نظیر مساجد ، لباس پوشیده تری داشته باشید.
هدایا رایج و سنتی استانبول
یکی از  رسوم رایج در این منطقه ، خرید هدیه هنگام دید و بازدید از دوستان در تور ترکیه است. با توجه به وجود قشر مختلف عقیدتی که در تور ترکیه قطعا با آن مواجه خواهید شد ، بهتر است که همیشه از شکلات های معروف استانبول به عنوان یک هدیه استفاده کنید.
شیوه نشست و برخاست 
در تور استانبول ، به خصوص در اماکن دیدنی ، بخش هایی را می بینید که برای نشستن به شکل سنتی روی زمین وجود دارد. خیلی از مردم این شهر نیز از سطح زمین برای نشستن و شام خوردن ، به جای میز استفاده می کنند.  با دانستن این موضوع ، مواجه شدن با شکل سنتی نشست و برخاست مردم در تور ، امری عادی خواهد بود .