سفر به معبد دیدنی تانا لات در تور بالی

سفر به معبد دیدنی تانا لات در تور بالی

معابد در تور بالی یکی از چشمگیرترین جاذبه های گردشگری هستند و تنوع زیادی در این جزیره رویایی دارند. معبد تانالات معروف ترین مکان مقدس برای مردمان این سرزمین است که در تور بالی شاهد آن هستید. بیشترین شهرت این معبد به خاطر صحنه های عجیب طلوع و غروب خورشید است. صحنه های زیبا و بی نظیری که دیدن آن ها در میان امواج توفنده آب بسیار دل انگیز است. در کنار این خشکی می توانید سایر زیارتگاه های کوچک و مراکز تفریحی و رستوران ها را در تور بالی مشاهده کنید. اگر قصد دارید بازدید از معابد را در برنامه تور خود قرار دهید بدون شک سفر به معبد دیدنی تانالات در تور بالی اولین انتخاب شما خواهد بود.


راهنمای سفر به معبد دیدنی تانالات در تور بالی


معبد تانا لات در حدود 20 کیلومتری شمال غرب کوتا واقع شده است. به صورت کلی مناطق غربی و مرکزی بالی بیشتر برای گردش توریست ها در تور بالی پیشنهاد میشود و به جهت گنجینه های طبیعی و تاریخی غنی تر هستند.
آشنایی با افسانه تانالات در تور بالی
آیین هندو توسط دنگ هیانگ، کاهن اعظم انگلیسی در طول سفرش به شرق جاوا در سال 1489 میان مردمان بالی رواج یافت. وی وارد منطقه زیبای فعلی که در تور بالی می بینید شد و در آن جا سایت یا فضایی را برای خدایان دریا به نام بارونا انتخاب کرد. با مخالفت مردمان بالی این کاهن مجبور به انتقال معبد به صورت سنگ جداگانه ای به سمت دریا شد. این کار سبب نامگذاری معبد به نام تانا لات یا "دریا " شد که در تور بالی می بینید.
وصف بنای تانا لات در تور بالی
متاسفانه سنگ ها و بخشی از معبد در طول سالیان دراز و با اثر مداوم امواج و آب فرسایش زیادی پیدا کرده است. در شمال معبد یک پل برای دسترسی راحت تر توریست ها در تور بالی به این بخش طراحی شده است و چشمه مقدسی رو به رو معبد قرار گرفته است که افسانه آب شفا بخش آن سفر به معبد دیدنی تانا لات در تور بالی را هیجان انگیز تر کرده است.