سی و سه پل اصفهان

سی و سه پل اصفهان

سی و سه پل اصفهان یکی از پل های باستانی می باشد که از آجر و سنگ بنا شده است و بعنوان شاهکار معماری و مهندسی محسوب می شود. این پل معبر اتصال دو چهار باغ به یکدیگر می باشد. سی و سه پل اصفهان از پل های مهم این شهر بوده و دارای معماری شگفت انگیزی است. این پل بعنوان سمبلی از اصفهان در تمام دنیا شناخته شده است و مسافران تور اصفهان برای دیدن سی و سه پل و نیز مسجد جامع اصفهان اشتیاق زیادی دارند.


گردشگری در سی و سه پل اصفهان


گردشگری در سی و سه پل اصفهان هیجان انگیز است. چشم انداز های زیبای این پل مسافران تور اصفهان را به وجد آورده است. به یاد داشته باشید که قبل از سفر از پر آب بودن زاینده رود مطمئن شوید و از راهنمای تور خود در مورد وضعیت آن سوال نمایید. اگر کمی خوش شناسی باشید، زمانی که رودخانه پرآب است آن را خواهید دید. در طول سفر خود چند ساعتی در کنار این پل به تماشای غروب آفتاب بپردازید.
از طریق راهرو هایی که در هر طرف پل واقع شده اند، می توانید به صدای آب گوش فرا دهید. در زمان هایی که زاینده رود خالی از آب است، این مکان به بیان شباهت دارد. جلوه های سی و سه پل در شب بسیار زیبا می باشد و در این زمان مملو از مردم محلی و گردشگران تور است. گردشگران و مسافران تور اصفهان عکس های متنوع زیادی بر روی این پل می گیرند. راه رفتن بر روی این پل تسکین دهنده خستگی پا ها و فکر های آشفته است.


موقعیت سی و سه پل اصفهان


سی و سه پل اصفهان که نام های دیگر آن پل الله وردیخان و پل جلفا می باشد، به دلیل داشته سی و سه چشمه، به سی و سه پل معروف شد اما اکثر گردشگران تور آن را به سی و سه پل اصفهان می شناسند. موقعیت سی و سه پل اصفهان جهت اطلاع مسافران تور اصفهان در میدان انقلاب، خیابان چهار باغ عباسی می باشد که بر روی زاینده رود واقع شده است. سی و سه پل از آثار دوره صفویه می باشد و در سال 1005 هجری تاسیس شد.