شاخص ترین سازه های آمریکا

شاخص ترین سازه های آمریکا

آمریکا هم مانند هر کشور دیگری هم از دوران های سختی گذشته و به مرور زمان یادبود ها و نشانه های خاصی را برای یادآوری زمان های پیروزی در سرتاسر قاره بنا کرده در این مقاله به مهم ترین این سازه ها از جمله بنا های تاریخی ، مجسمه های غول آسا و کوه های کنده کاری شده میپردازیم اگر به تور آمریکا میروید پیشنهاد میکنیم در سفر خود حتما زمانی برای این مکان ها اختصاص دهید .

 

مجسمه آزادی (THE STATUE OF LIBERTY) :

مجسمه آزادی آمریکا در سال 1886 به عنوان هدیه ای از طرف فرانسه به آمریکا تقدیم شد . بانوی آزادی ، تقریبا در کل دنیا به عنوان نمادی از آزادی و دموکراسی شناخته میشود . ارتفاع مجسمه بیش از 46 متر و ارتفاع پایه آن بیش از 27 متر است . مجسمه آزادی در جزیره ای به نام جزیره آزادی قرار دارد . تقریبا هر کسی که در تور نوروزی آمریکا به این کشور میرود اظهار داشته این مجسمه زیبایی خاص و مثال نزدنی دارد.

سد هوور (HOOVER DAM) :

سد هوور در پشت رودخانه کلورادو پنهان شده . این بنای غول آسا نیروی برق تولید میکند و به هفت ایالت کشور آمریکا آب رسانی میکند . در سال 2010 پلی بر روی رودخانه برای رفت آمد راحت تر ماشین ها باز شد که در فاصله ای کم از سد قرار دارد. حتی امروز هم این سد بسیار بزرگ ارزش توقفی کوتاه برای بازدید از آن را دارد.

 

نشان آزادی (THE FREEDOM TRAIL) :

قدم زدن در راه منتهی به بوستون مرکزی این شانس را به شما میدهد تا در خیابانی راه بروید که بیشتر پدران آمریکا مدرن در آن قدم برداشته اند و بسیاری از درام های منتهی به انقلاب آمریکا و تبدیل شدن آن به چنین کشوری شکل گرفته .

طاق دروازه سنت لوئیس (ST. LOUIS ARCH ) :

این سازه بلند و بزرگ تقریبا دو برابر مجسمه آزادی میباشد و میتوان گفت بلند ترین سازه یادمان در تور آمریکا 96 است . طاق دروازه یاد آور اهمیت سنت لوئیس به عنوان دروازه ای به غرب است . اگر برای بازدید از این سازه به شهر سنت لوئیس میروید حتما به بالای آن بروید و از منظره چشم نواز شهر لذت ببرید .

 

تالار استقلال (INDEPENDENCE HALL ) :

اظهارنامه استقلال در همین تالار امضا شده . در آن زمان جورج واشنگتن به عنوان فرمانده کل ارتش قاره تعیین شد و قانون اساسی به تصویب رسید. به عبارتی دیگر هیچ بنایی دیگر در کل تور آمریکا پیدا نخواهید کرد که اهمیت تاریخی بیشتری داشته باشد . تالار بخشی از پارک تاریخی ملی استقلال است . در این پارک میتوانید از زنگ آزادی و تعدادی موزه بازدید کنید .

پل دروازه طلایی (GOLDEN GATE BRIDGE ) :

این پل معلق شان فرانسیسکو را به شهرستان مارین وصل میکند . کار ساخت پل گلدن گیت در سال 1937 اتمام یافت و ساخت و اتمام آن به عنوان یک پیروزی یادد میشود .  با فاصله 3 کیلومتری بین دو پایه 228 متری اش ، این پل معلق هم زیبا است هم مستحکم و پایدار . این پل بطوری ساخته شده تا در مقابل بادهای 160 کیلومتر بر ساعت مقاومت کند . این برج از سال 1989 تا به امروز در مقابل تمام بادهای سخت و دیگر نا ملایمات ایستادگی کرده . قسمت که برای بیاده روی روی پل در نظر گرفته شده به شما این شانس را میدهد تا منظره ای بی بدیل از بند و شهر را ببینید .

کوه راشمور (MOUNT RUSHMORE) :

در قلب داکوتای جنوبی بر روی کوهای سیاه به ارتفاع 18 متر چهره های مهم ترین افراد تاریخ قاره آمریکا کنده کاری شده . این افراد آبراهام لینکلن، تئودور روزولت، توماس جفرسون، و جرج واشینگتن هستند. این چهره ها در شب توسط نور ها کاملا قابل بازدید و دیدنی هستند .

دره های طبیعی آریزونا :

سفر در دل دره های طبیعی آریزونا با تور آمریکا تجربه ای است که تقریبا در هیچ سرزمین دیگری بدست نخواهید آورد قدم زدن در این دره های قرمز رنگ حس این را میدهد که در سرزمین دیگری هستید و پر از رمز و راز است .

کوه های آتشفشانی آمریکا :

کوه های آتشفشانی از پدیده هایی هستند که برای هر کسی همان اندازه که جذاب و زیبا هستند ، ترسناک هم میباشند اما بازدید از خطرناک ترین کوه های آتشفشانی اما دیدنی در تور آمریکا از آن تجربه های ناب و تکرار شدنی در بین تور هایتان خواهد شد .