شهرهای مهم تور ارمنستان

شهرهای مهم تور ارمنستان

ارمنستان کشوری پهناور با 10 مرز یا منطقه حفاظت شده، 48 شهر و حدود 1000 روستا می باشد. این کشور نقطه ای با تاریخ غنی در میان کشورهای همسایه ایران به شما می آید. مرکز ارمنستان ایروان است که در قرن هشتم میلادی تاسیس شد و پرجمعیت ترین شهر ارمنستان می باشد. دومین شهر بزرگ بعد از ایروان گیومری می باشدو قدیمی ترین شهر در ارمنستان نیز واغارشاپات (اچمیادزین)، مرکز ولسوالی هرازدان است.

آشنایی با شهر های مهم ارمنستان برای کسانی که تور ارمنستان را جهت سفر انتخاب می کنند و یا قصد دارند شهری را برای کار ، تحصیل و حتی اقامت انتخاب کنند ضروری است.

گوریس

گوریس یکی از شهرهای جذاب در جنوب ارمنستان، واقع در راه قره باغ است. این شهر زیبا در امتداد یک رودخانه در تور ارمنستان مشاهده میشود و اطراف آن با انبوهی از باغ های سبز پوشیده شده است. زیباترین صومعه ها در این شهر قرار گرفته اند و در میان سایر مناطق در تور ارمنستان بازدید بیشتری به شهر گوریس میرسد.

سوان

ارمنستان دریا ندارد و سود تجارتی نیز از طریق دریا عاید این کشور و اقتصاد آن نمیشود؛ اما دریاچه سوان به تنهایی کمبود دریا را در مناطق مختلف تور برای گردشگران و البته برای ساکنان این کشور برطرف می کند. سوان 1905 متر بالاتر از سطح دریا واقع شده است و بیشترین موج توریست در فصل تابستان از کشورهای مختلف با تور ارمنستان به این شهر سرازیر میشود.

ایروان

مهم ترین شهری که در تور ارمنستان بدان سفر خواهید کرد ایروان است. ایروان بخش عمده ای میراث فرهنگی ارمنستان را در خود جای داده است و مرکز معاملات اقتصادی و تعاملات فرهنگی این کشور با سایر کشور ها می باشد.  مطابق با تاریخ غنی این کشور اغلب ساختمان هایی که در تور مشاهده می کنید معماری شوروی سابق را در بردارند. برخی  به ایروان لقب شهر صورتی را داده اند و مسافران نیز تور ارمنستان در ایروان را با  عنوان تور صورتی می شناسند؛ چرا که اغلب ساختمان ها با سنگ های طبیعی صورتی ساخته شده اند.