غذاهای محلی ترکیه

غذاهای محلی ترکیه

غذاهای ترکی ترکیبی از مواد اولیه سالم و سس های خوشمزه هستند که نه تنها در تور ترکیه بلکه در تمام دنیا شهرت جهانی دارند.اگر به ترکیه سفر می کنید، حتما از غذاهای محلی در تور ترکیه تست کنید و به غذاهای فرنگی یا ایرانی که با ذائقه های ایرانی سازگار تر است بسنده نکنید.
ترکیباتی که در غذاهای ترکی به کار برده میشود الهامی از فرهنگ و سنت عثمانی، یونانی و بالکان است که به روش مردم ترکیه طبخ میشوند. اگر می خواهید بهترین غذاهای محلی ترکیه را بشناسید، این مطلب را از دست ندهید.
شوربا (سوپ ترکی)
سوپ های ترکی در تور ترکیه معروف هستند و مردم ترکی بدان شوربا می گویند. سوپ یک وعده غذایی نیست؛ اما به عنوان غذای همراه در تمام وعده ها حتی صبحانه صرف میشود. سوپ زبان، سوپ سیرابی، سوپ کلم و ....از جمله سوپ های معروفی هستند که در تور ترکیه و منوی رستوران های ترکیه مشاهده می کنید.
کمپیر (سیب زمینی تنوری)
کمپیر به صورت گسترده در خیابان ها و سواحل تور ترکیه طبخ میشود و در واقع یک غذای سرپایی یا اسنک است. در ترکیبات  این غذا از منوهای روسی الهام گرفته  شده است.
پیده گوشت
یکی از غذاهای ساده و ارزانی که در رستوران های مختلف در تور ترکیه مشاهده می کنید، پیده گوشت می باشد. برخی به پیده ورژن ترکی پیتزا می گویند و ترکیبات آن نیز به علاوه ظاهر فریبنده ، به پیتزا شباهت دارد.
باقلوا ترکی
قطعا محبوب ترین غذا در میان افراد در تور ترکیه باقلوا ترکی می باشد که برخی به عنوان سوغات خریداری می کنند. باقلوا را از قنادی ها معروف ترکیه خریداری کنید.
کباب خیابانی (کباب ترکی)
در تور ترکیه می توانید بیش از 40 نوع کباب ترکی را تست کنید؛ اما این نوع کباب یعنی کباب خیابانی معروف ترین و محبوب ترین غذا در ترکیه است. 
اگر با تور ترکیه به این کشور سفر می کنید، مهم ترین کاری که باید انجام دهید تست این کباب های خیابانی معروف است!